WorldCom w centrum uwagi, Nasdaq poniżej 1400 pkt.

Paweł Kubisiak
opublikowano: 02-07-2002, 16:33

Na otwarciu giełd amerykańskich zarówno Nasdaq, jak i Dow Jones zanotowały nieznaczne zmiany. Jednak tuż po rozpoczęciu sesji powróciła podaż i indeksy zaczęły osuwać się w dół. Indeks spółek technologicznych pogłębił poniedziałkową przecenę, spadając poniżej granicy 1400 pkt. Obecnie Nasdaq znajduje się na poziomie najniższym od 1997 roku.

Najwiekszy obrót ponownie stał się udziałem akcji WorldComu – wolumen przekroczył 115 mln akcji, które wzrosły o 1,7 proc. do 6,1 centów. Spółka podała, że 5 lipca jej akcje będą wycofane z giełdy, a amerykańscy wierzyciele orzekli, że WorldCom nie jest w stanie spłacić 4,25 miliarda dolarów długu.

W poniedziałek papiery operatora telekomunikacyjnego spadły przy gigantycznym obrocie o 92 proc. do 7 centów. Wyprzedaż WorldComu, posądzonego przez SEC o ukrywanie 4 mld strat wywołało doniesienie, że SEC cofnął się w badaniu sprawozdań spółki aż do 1999 roku.

Nastroje w sektorze technologicznym pogorszył we wtorek Merrill Lynch obniżając prognozy wyników dla Dell Computer. Akcje giganta komputerowego straciły prawie 3 proc.

Dodatkowo Morgan Stanley obciął cenę docelową i prognozy producentom pamięci i mikroprocesorów, argumentując to wolnym wzrostem gospodarczym i nierealnymi założeniami poprawy w sytuacji w sektorze. Obniżenie rekomendacji boleśnie odczuli właściciele akcji Applied Materials, Novellus Systems i KLA-Tencor.

PK

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Paweł Kubisiak

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / WorldCom w centrum uwagi, Nasdaq poniżej 1400 pkt.