Wraca niepokój o gospodarkę światową

MWIE
opublikowano: 16-11-2010, 17:15

We wtorek na rynek powróciły wyraźne spadki. Za sprawą zapowiedzi dalszej walki z inflacją w Chinach najbardziej gwałtowne spadki zaobserwować można było w Szanghaju.

Szef banku Chin Zhou Xiaochuan przyznał, że kraj jest pod presją ze strony napływu kapitałów, a rządowa gazeta China Securities Journal podała, że, aby obniżyć inflację, rząd planuje wprowadzenie administracyjnej kontroli cen. Przeceniono również spółki południowokoreańskie, gdzie bank centralny zdecydował się na podwyżkę stóp procentowych.

Mimo poprawy nastrojów niemieckich analityków (indeks ZEW wzrósł z -7,2 pkt do +1,8 pkt) przed spadkami obronić nie zdołały się parkiety europejskie. O 6 proc. przeceniono Accionę, której notowania spadły do poziomu najniższego od dwóch lat. Hiszpańska spółka budowlana zarobiła ma czysto w ciągu pierwszych dziewięciu miesięcy roku o 3,3 proc. mniej niż rok wcześniej.

Powodów do zadowolenia nie mogli mieć również inwestorzy zza Wielkiej Wody.
Dane makro pokazały, że w cenach producentów nie widać presji inflacyjnej, wykorzystanie mocy produkcyjnych zawodzi, a produkcja przemysłowa nie rośnie tak, jak się spodziewano. A to potwierdza potrzebę luźnej polityki Fed.

Na tle spadającego rynku wyróżniał się kurs Home Depot. Spółka podała, że w III kwartale zysk netto wzrósł o 21 proc. w stosunku do tego samego okresu zeszłego roku.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MWIE

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane