Wrocław kupi 46 tramwajów od Modertans Poznań

  • PAP
opublikowano: 08-03-2021, 15:24

MPK Wrocław skorzystało z prawa opcji, która pozwalała na zakup dodatkowych 21 tramwajów Moderus Gamma w ramach umowy z Modertans Poznań. W sumie 46 pojazdów pojawi się od końca 2022 roku do połowy 2024. MPK wyda na ich zakup 372 mln zł - podano w komunikacie.

„Moderusy Gamma mają nowoczesną, lekką konstrukcję, z systemem napędowym o dużej wydajności. Wyposażone w skrętne wózki, będą mniej eksploatowały wrocławskie torowiska. Gammy to również tramwaje niskopodłogowe wyposażone w elektroniczne wyświetlacze oraz klimatyzację” - napisano w komunikacie wydanym w poniedziałek przez MPK Wrocław.

Część z nich zastąpi wycofywane z ruchu wagony. Pozostałe – wzmocnią tabor przewoźnika w związku z planowanym uruchomieniem linii na Nowy Dwór i na Popowice. By pomieścić wszystkie pojazdy, przewoźnik zmodernizuje swoje zajezdnie.

„Wrocławianie zasługują na nowoczesną komunikację miejską z niskopodłogowymi, klimatyzowanymi tramwajami. Zakup 46 Moderusów to kolejna inwestycja, która ma sprawić, że korzystanie z MPK stanie się bardziej komfortowe dla każdego pasażera. W niedalekiej przyszłości czekają nas kolejne zakupy związane z wymianą w całości wysokopodłogowych tramwajów starszego typu” - powiedział cytowany w komunikacie prezes MPK Wrocław Krzysztof Balawejder.

MPK Wrocław na nowe 46 Moderusów wyda 372 mln zł.

Jak podano, oprócz zakupu nowych tramwajów trwają właśnie kapitalne remonty „nastoletnich” pojazdów: dwudziestu pięciu Protramów 205WrAs i siedemnastu Škód 16T.

„Dzięki 46 nowym Moderus Gammom oraz 42 wyremontowanym Skodom i Protramom 2/3 tramwajów MPK Wrocław będzie klimatyzowanych oraz w całości lub części niskopodłogowych” - czytamy w komunikacie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane