Wróżby w cenie

DI, PAP
opublikowano: 31-12-2010, 07:38

Dwie stacje, kilka portali, kilkuset doradców wróżbitów i 3 mln klientów - tak "Dziennik Gazeta Prawna" podsumowuje polski rynek ezoteryczny.

Już nie tylko programy telewizyjne na żywo z pytaniami widzów, ale także specjalne portale internetowe i linie telefoniczne lub usługi sms, oferują chętnym udzielenie odpowiedzi na nurtujące ich pytania spoza ogólnodostępnej wiedzy. Najczęściej chodzi oczywiście o przyszłość i kwestie uczuć.

Szacunki mówią, że w naszym kraju jest już nawet ok. 100 tys. wróżek i jasnowidzów. Część z nich przyjmuje indywidualnie w swoich gabinetach. Tak wizyta kosztuje od kilkudziesięciu do kilkuset zł. Na pewno taniej wychodzi kontakt poprzez media. Są firmy, gdzie klient ponosi stałą opłatę kilku zł. za całe połączenie telefoniczne.

Trudno jest dokładnie oszacować, ile jest warty cały rynek tego typu usług. Niektórzy twierdzą, że Polacy mogą rocznie wydawać w sumie nawet 2 mld zł na usługi ezoteryczne.

Jedna z firm prowadzących tego typu usługi, widząc ogromne zainteresowanie, uruchomiła nawet własną sieć przedpłacanej telefonii komórkowej. Jej abonenci mają 30-procentową ulgę na sms-y i rozmowy z wróżkami wewnątrz sieci.

Znawcy rynku oczekują, że w 2011 r. wzrośnie on o kolejnych kilkadziesiąt proc. - czytamy w "Dzienniku Gazecie Prawnej".(

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI, PAP

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Kariera / Wróżby w cenie