Września coraz bliżej PPP

ANP
opublikowano: 29-04-2010, 00:00

Do końca maja

Do końca maja

ma być ogłoszony

przetarg na budowę

szpitala we Wrześni.

Chętnych nie brakuje.

To ma być jedna z kluczowych inwestycji dla powiatu i jedna z pierwszych w sektorze medycyny w partnerstwie publiczno-prywatnym (PPP) w Polsce. Władze Wrześni (woj. świętokrzyskie) planują bowiem rozbudowę szpitala, którą szacują na 60 mln zł.

— Przetarg zamierzamy ogłosić do końca maja tego roku. To jest najlepszy moment, by to przedsięwzięcie zrealizować taniej, m.in. ze względu na niskie ceny materiałów budowlanych — mówi Zbyszko Przybylski, prezes szpitala powiatowego we Wrześni.

Na inwestycję szpital ma przyznane 35 mln zł z dotacji unijnych. W ramach projektu ma być przeprowadzona m.in. gruntowna modernizacja istniejącej infrastruktury i budowa nowego obiektu.

— Zakładamy, że po rozbudowie podwyższymy standard funkcjonowania szpitala, ale nie zwiększymy łóżek szpitalnych, których jest dziś 200. Szpital nie jest zadłużony, a jego roczne obroty sięgają 34 mln zł — mówi Dionizy Jaśniewicz, starosta wrzesiński.

Zadaniem partnera prywatnego w przedsięwzięciu będzie m.in. udział w finansowaniu inwestycji, jej projektowaniu, budowie oraz prowadzenie działalności pozamedycznej, głównie związanej z utrzymaniem sprawności infrastruktury i systemów.

Wśród firm zainteresowanych budową w PPP szpitala we Wrześni jest m.in. Warbud z francuskiej grupy Vinci.

— Jeśli przetarg będzie ogłoszony, to Warbud w nim wystartuje — zapewnia Jerzy Widzyk, pełnomocnik zarządu.

Wśród zainteresowanych mogą być też m.in. Strabag, Skanska czy Pol-Aqua.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ANP

Polecane