Wschowa czeka na inwestorów

DI
18-09-2014, 00:00

Dofinansowanie z funduszy Lubuskiego Regionalnego Programu Operacyjnego w wysokości 1,7 mln zł trafi do gminy Wschowa

Z przeznaczeniem na uzbrojenie terenów inwestycyjnych w ramach strefy aktywności gospodarczej. Wschowa ma już jedną strefę aktywności gospodarczej o pow. 60 ha, którą w 2009 r. sprzedano jednej z firm.

— Pojawiła się paląca potrzeba uzbrojenia nowych terenów oraz przygotowania nowej strefy aktywności gospodarczej — tłumaczył Krzysztof Grabka, burmistrz Wschowy.

Kolejnym krokiem będzie prowadzenie działań na rzecz zainteresowania inwestorów. Uzbrojenie terenów ma także dodatkowo zdynamizować działalność istniejących już przedsiębiorstw i poprawić jakość komunikacji w tej części miasta. Projekt jest już w trakcie realizacji, ponieważ pozwalały na to przepisy. Co więcej, pojawił się pierwszy chętny. Część gruntów udało się sprzedać i już powstaje tam pierwsza hala. Przedmiotem projektu jest uzbrojenie terenów inwestycyjnych we Wschowie poprzez budowę drogi wraz ze ścieżką rowerową, odwodnieniem, oświetleniem drogowym, siecią kanalizacji sanitarnej oraz wodociągowej wraz z przyłączami. Przewidziano również budowę skrzyżowań z istniejącymi lub planowanymi drogami poprzecznymi oraz zjazdy na tereny przyległe.

3,4 mln zł Tyle wyniesie całkowita wartość przygotowania nowej strefy aktywności gospodarczej w gminie Wschowa.

51 mln zł Tyle pieniędzy popłynęło już na przygotowanie stref aktywności gospodarczej z Lubuskiego Regionalnego Programu Operacyjnego.

500 mln zł Taka kwota wsparcia trafiła z LRPO do przedsiębiorców oraz instytucji otoczenia biznesu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Firmy / Wschowa czeka na inwestorów