Wsparcie dla łódzkich start-upów

  • Marta Bellon
opublikowano: 16-10-2014, 00:00

W Łodzi powstanie akcelerator biznesu dla młodych firm — Business Link (BL) Łódź. To już 10. ośrodek stworzony w ramach sieci

W Łodzi powstanie akcelerator biznesu dla młodych firm — Business Link (BL) Łódź. To już 10. ośrodek stworzony w ramach sieci — pozostałe są m.in. w Warszawie, Trójmieście, Krakowie i Poznaniu. Mają za zadanie łączyć lokalnych przedsiębiorców z korporacjami i inwestorami zainteresowanymi innowacyjnymi projektami, edukować start-upowców i stwarzać im możliwość zdobywania wiedzy biznesowej.

W ramach karty członkowskiej BL przedsiębiorca dostaje zaproszenia na spotkania z mentorami (business mentoring) i trenerami biznesu (bussines training), a także na cykliczne wydarzenia networkingowe Business Mixer. Podczas tych ostatnich najlepsze start-upy prezentują swoje spółki, a najlepsze wygrywają udział w programie akceleracji globalnej „Ready to go” w Dolinie Krzemowej, Szanghaju lub Londynie. Otwarcie biur Business Link Łódź (na ul. Narutowicza) planowane jest na w grudzień tego roku.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marta Bellon

Polecane