Wspieranie eksporterów w praktyce

opublikowano: 20-05-2018, 22:00

Program Polski Czempion promuje i wspiera polskie przedsiębiorstwa, które eksportują i inwestują zagranicą lub mają w planach ekspansje zagraniczną.

Celem jest dzielenie się doświadczeniem z zakresu ekspansji zagranicznej, w tym także case study wybranych firm. Program prowadzony jest w kilku wybranych miastach Polski, pod patronatem konkursu Polska Firma — Międzynarodowy Czempion, przy współpracy PwC, Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu, PKO Banku Polskiego, redakcji „Pulsu Biznesu” oraz lokalnych partnerów samorządowych i otoczenia biznesu. Program opiera się na cyklicznych spotkaniach o charakterze merytoryczno-networkingowym. Tegoroczny cykl spotkań obejmie dwa spotkania regionalne oraz trzecie, ogólnopolskie spotkanie, podczas którego nastąpi certyfikacja uczestników Programu Polski Czempion. Merytoryka podzielona została na trzy bloki tematyczne:

Strategia ekspansji zagranicznej — nowe możliwości i instrumenty wsparcia internacjonalizacji.

Bezpieczeństwo i efektywność w wychodzeniu na rynki zagraniczne — finansowanie ekspansji, minimalizacja ryzyka, aspekty podatkowe i prawne.

W podróży dookoła świata — czyli o globalnych doświadczeniach polskich firm.

Każde spotkanie wzbogacone zostanie także panelem dyskusyjnym, gdzie polscy przedsiębiorcy podzielą się doświadczeniem w ekspansji zagranicznej. Cykl spotkań zostanie uzupełniony o regularne webinaria, z ekspertami programu znających realia konkretnych rynków. Uczestników programu zapraszamy także do udziału w siódmej edycji konkursu Polska Firma — Międzynarodowy Czempion, honorującego polskie przedsiębiorstwa, które odnoszą znaczące sukcesy na rynkach zagranicznych.

Harmonogram tegorocznych spotkań:

Lublin — 21 maja (partnerzy: Urząd Miasta Lublin i Urząd Marszałkowski Woj. Lubelskiego)

Poznań — 11 czerwca (partner: Urząd Miasta Poznań)

Kraków — 12 czerwca (partner: Urząd Marszałkowski Woj. Małopolskiego)

Gdańsk — 13 czerwca (partner: Urząd Marszałkowski Woj. Pomorskiego)

Wrocław — 21 czerwca (partner: Agencja Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej)

Kolejny cykl spotkań lokalnych odbędzie się na przełomie września i października, a trzecie, ogólnopolskie spotkanie w ramach cyklu odbędzie się w Warszawie,

6 grudnia 2018 r. przed Galą Finałową Konkursu Polska Firma — Międzynarodowy Czempion.

Więcej informacji o konkursie znajduje się na stronie www.pwc.pl/polskiczempion

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy