Wspólne hybrydy wjechały do Lublina

opublikowano: 02-12-2018, 22:00

Przy wsparciu lokalnych władz Panek uruchomił w mieście usługę carsharingu.

Panek CarSharing, operator niedawno uruchomionej lubelskiej bezobsługowej wypożyczalni samochodów, zapowiada, że jego autami będzie można podróżować po mieście i na trasie Lublin — Warszawa. Do dyspozycji mieszkańców jest 100 hybrydowych toyot yaris.

— Lublin od lat rozbudowuje transport miejski ukierunkowany na elektromobilność i niskoemisyjność — mówi Krzysztof Żuk, prezydent miasta.

Zaznacza, że wdrożono już miejskie rowery i kupiono elektryczne autobusy, które mają się przyczynić do zrównoważonego rozwoju miasta.

— Wierzę, że z czasem na ulicach Lublina pojawią się takżeauta elektryczne, wymaga to jednak budowy sieci ładowarek i jeszcze większych zmian w świadomości mieszkańców — mówi Krzysztof Żuk.

Aby skorzystać z usługi należy mieć prawo jazdy, smartfon z aplikacją i kartę płatniczą. Opłaty są naliczane za minutę i przejechane kilometry. Auto można wypożyczyć na więcej niż jeden dzień.

— Lublin to drugie po Warszawie miasto, w którym udostępniliśmy nasze samochody, i pierwsze miasto, którego władze lokalne wsparły tę inicjatywę — mówi Maciej Panek, Prezes PANEK S.A.

100 Tyle nowych hybryd jest dostępnych w Lublinie w ramach usługi carsharingu.

Co tam, panie, w inwestycjach?
Najciekawsze zagraniczne inwestycje w Polsce i polskie za granicą. Gdzie powstają, ile kosztują i które firmy będą szukać wykonawców i pracowników
ZAPISZ MNIE
×
Co tam, panie, w inwestycjach?
autor: Małgorzata Grzegorczyk
Wysyłany raz w miesiącu
Małgorzata Grzegorczyk
Najciekawsze zagraniczne inwestycje w Polsce i polskie za granicą. Gdzie powstają, ile kosztują i które firmy będą szukać wykonawców i pracowników
ZAPISZ MNIE
Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Nasz telefon kontaktowy to: +48 22 333 99 99. Nasz adres e-mail to: rodo@bonnier.pl. W naszej spółce mamy powołanego Inspektora Ochrony Danych, adres korespondencyjny: ul. Ludwika Narbutta 22 lok. 23, 02-541 Warszawa, e-mail: iod@bonnier.pl. Będziemy przetwarzać Pani/a dane osobowe by wysyłać do Pani/a nasze newslettery. Podstawą prawną przetwarzania będzie wyrażona przez Panią/Pana zgoda oraz nasz „prawnie uzasadniony interes”, który mamy w tym by przedstawiać Pani/u, jako naszemu klientowi, inne nasze oferty. Jeśli to będzie konieczne byśmy mogli wykonywać nasze usługi, Pani/a dane osobowe będą mogły być przekazywane następującym grupom osób: 1) naszym pracownikom lub współpracownikom na podstawie odrębnego upoważnienia, 2) podmiotom, którym zlecimy wykonywanie czynności przetwarzania danych, 3) innym odbiorcom np. kurierom, spółkom z naszej grupy kapitałowej, urzędom skarbowym. Pani/a dane osobowe będą przetwarzane do czasu wycofania wyrażonej zgody. Ma Pani/Pan prawo do: 1) żądania dostępu do treści danych osobowych, 2) ich sprostowania, 3) usunięcia, 4) ograniczenia przetwarzania, 5) przenoszenia danych, 6) wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz 7) cofnięcia zgody (w przypadku jej wcześniejszego wyrażenia) w dowolnym momencie, a także 8) wniesienia skargi do organu nadzorczego (Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych). Podanie danych osobowych warunkuje zapisanie się na newsletter. Jest dobrowolne, ale ich niepodanie wykluczy możliwość świadczenia usługi. Pani/Pana dane osobowe mogą być przetwarzane w sposób zautomatyzowany, w tym również w formie profilowania. Zautomatyzowane podejmowanie decyzji będzie się odbywało przy wykorzystaniu adekwatnych, statystycznych procedur. Celem takiego przetwarzania będzie wyłącznie optymalizacja kierowanej do Pani/Pana oferty naszych produktów lub usług.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Aleksandra Rogala

Polecane