Czytasz dzięki

Wspólne hybrydy wjechały do Lublina

opublikowano: 02-12-2018, 22:00

Przy wsparciu lokalnych władz Panek uruchomił w mieście usługę carsharingu.

Panek CarSharing, operator niedawno uruchomionej lubelskiej bezobsługowej wypożyczalni samochodów, zapowiada, że jego autami będzie można podróżować po mieście i na trasie Lublin — Warszawa. Do dyspozycji mieszkańców jest 100 hybrydowych toyot yaris.

— Lublin od lat rozbudowuje transport miejski ukierunkowany na elektromobilność i niskoemisyjność — mówi Krzysztof Żuk, prezydent miasta.

Zaznacza, że wdrożono już miejskie rowery i kupiono elektryczne autobusy, które mają się przyczynić do zrównoważonego rozwoju miasta.

— Wierzę, że z czasem na ulicach Lublina pojawią się takżeauta elektryczne, wymaga to jednak budowy sieci ładowarek i jeszcze większych zmian w świadomości mieszkańców — mówi Krzysztof Żuk.

Aby skorzystać z usługi należy mieć prawo jazdy, smartfon z aplikacją i kartę płatniczą. Opłaty są naliczane za minutę i przejechane kilometry. Auto można wypożyczyć na więcej niż jeden dzień.

— Lublin to drugie po Warszawie miasto, w którym udostępniliśmy nasze samochody, i pierwsze miasto, którego władze lokalne wsparły tę inicjatywę — mówi Maciej Panek, Prezes PANEK S.A.

100 Tyle nowych hybryd jest dostępnych w Lublinie w ramach usługi carsharingu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Aleksandra Rogala

Polecane