Wspólny front dla handlowców

ZŁO
07-03-2007, 00:00

HP, Sybase, Visicom, EuroSoft Invent oraz Orange skonstruowali ofertę systemu dla mobilnych handlowców.

HP, Sybase, Visicom, EuroSoft Invent oraz Orange skonstruowali ofertę systemu dla mobilnych handlowców.

— Współczesny komiwojażer nie wędruje po sklepach z kajetem, tylko korzysta z aplikacji typu sales force automatization (SFA) na palmtopie, która pozwala mu na obsłużenie klienta — przekonuje Jacek Rakoczy, prezes firmy EuroSoft Invent.

Dostęp online do danych firmy zapewnia przedstawicielowi handlowemu aktualną informację o dostępności towaru, jego cenie i cechach oraz o ewentualnych promocjach. Ma zarazem przy sobie narzędzie, za pomocą którego może złożyć zamówienie, wystawić fakturę i zebrać komplet informacji nie tylko o potrzebach i preferencjach klienta, ale też o działaniach konkurencji. Wszelkie wprowadzone przez niego dane powinny niezwłocznie trafiać do systemów informatycznych firmy, gdzie po integracji i ewentualnym przetworzeniu na wskaźniki biznesowe stają się podstawą do podejmowania decyzji zarządczych.

— Wdrożenie mobilnych aplikacji było wyzwaniem, bo wymagało wyboru i odpowiedniego do wymagań firmy dostosowania rozwiązania SFA oraz zakupu sprzętu, który będzie mógł obsłużyć aplikację. Trzeba było nie tylko zapewnić precyzyjną koordynację działań obu producentów: software’u i hardware’u, ale też zintegrować aplikację mobilną z dotychczasowym środowiskiem informatycznym firmy — zaznacza Jacek Rakoczy.

Dzięki współpracy firm informatycznych takich jak: Hewlett-Packard, Visicom, Sybase, EuroSoft Invent i sieci Orange kompletne rozwiązanie dla mobilnego handlowca można wyoutsourcingować. HP wnosi do wspólnego rozwiązania sprzęt (PDA), usługi przechowywania danych i zapewnia finansowanie — klient za korzystanie z systemu płaci miesięczną opłatę. Visicom, europejski dostawca rozwiązań SFA, udostępnia swój system Hamilton SFA. Wkładem Sybase jako potentata rynku mobilnych baz danych jest system bazodanowy. Firma EuroSoft Invent z kolei zapewnia usługi integracyjne. Sieć Orange zaś gwarantuje przesył danych.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ZŁO

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Innowacji / Technologie / Wspólny front dla handlowców