Współpraca obniży koszty

opublikowano: 08-04-2018, 22:00

Opolskie firmy utworzą grupę zakupową. Dzięki dużym wolumenom zamówień energii zyskają spore rabaty.

Przedsiębiorstwa z Opolszczyzny, które w ubiegłym roku wspólnie kupiły prąd, zaoszczędziły na tej operacji od kilku do kilkudziesięciu tysięcy złotych. W regionie powstaje kolejna grupa zakupowa. Będzie ona działać w ramach Opolskiego Centrum Rozwoju Gospodarki (OCRG). Marcin Łytka, główny energetyk w firmie Vitroterm-Murów, która jest producentem szyb zespolonych, przekonuje, że warto przystępować do grup zakupowych.

— To daje spółce wymierne zyski — podkreśla Marcin Łytka. Zakup energii wspólnie z innymi firmami rozważa spółka A. Berger Polska, zajmująca się precyzyjną obróbką skrawaniem metali. — Uczestniczyliśmy już w kilku spotkaniach informacyjnych OCRG. Chcieliśmy dowiedzieć się, jaka byłaby nasza siła przebicia w grupie. Nie podjęliśmy jeszcze decyzji w sprawie wspólnych zakupów energii. Ważna będzie dla nas nie tylko cena prądu, ale także bezpieczeństwo dostaw — mówi Artur Leder, kierownik w spółce A. Berger Polska. OCRG organizuje grupowe zakupy dla firm z regionu od 2014 r. Energię na ten rok kupiło wspólnie 17 opolskich przedsiębiorstw.

— Aby wynegocjować z dostawcami jak najkorzystniejsze warunki, warto połączyć siły. Im większa grupa zakupowa, tym większe są szanse na obniżenie ceny — tłumaczy Iwona Święch- -Olender, kierownik Centrum Obsługi Inwestora i Eksportera, działającego przy OCRG. Jak podkreśla, największy klient z Opolszczyzny, który kupi w tym roku ponad 10 GWh energii, zaoszczędzi ponad 67 tys. zł (porównując z ceną standardową z Towarowej Giełdy Energii). — Oferujemy firmom nie tylko unijne wsparcie na realizację ich pomysłów, szkolenia i doradztwo, ale dajemy im też dodatkowe korzyści, dzięki którym mogą rozwijać się w regionie — mówi Andrzej Buła, marszałek woj. opolskiego. © Ⓟ

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Dorota Zawiślińska

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu