Wszystkie indeksy biją rekord

Stymulowanie gospodarki przez banki centralne zachęciło inwestorów do kolejnych zakupów.

Piątkowa sesja na giełdzie nowojorskiej przebiega pod znakiem zwyżek. Po dwóch godzinach handlu S&P500 oraz Dow Jones zyskują po dwie trzecie proc., podczas gdy Nasdaq rośnie o pół proc. Dwa pierwsze indeksy poprawiły historyczne maksimum, a Nasdaq znalazł się najwyżej od 2000 r. Do zakupów inwestorów zachęciły sygnały z głównych banków centralnych. Bank Chin obniżył główną stopę procentową po raz pierwszy od ponad dwóch lat. Prezes EBC Mario Draghi zapowiedział, że zrobi wszystko co możliwe, by podbić inflację w strefie euro. Euro zareagowało osłabieniem się do dolara w okolice dna z listopada, a DAX rósł o 2,6 proc. WIG30 zakończył sesję na 0,9-procentowym plusie.

- Azja zyskiwała dzięki decyzji banku Chin, a Europa po komentarzach Mario Draghiego – komentował w wypowiedzi dla agencji Bloomberg Michael James z biura maklerskiego Wedbush Securities.

Spośród 10 subindeksów sektorowych wskaźnika S&P500 zyskało aż dziewięć. O 5 proc. przeceniono jednak papiery Gap. Detalista obniżył prognozę zysków na ten rok.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Wierciszewski

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Świat / Wszystkie indeksy biją rekord