Wulkan sparaliżował loty

DI, PAP, Rz
16-04-2010, 11:45

W całej Europie już wczoraj odwołano 25 proc. lotów, w tym wiele transatlantyckich. Polska Agencja Żeglugi Powietrznej zamknęła przestrzeń nad Polską. Wszystko przez erupcję wulkanu w pobliżu lodowca Eyjafjallajokull na Islandii i powstanie przesuwającej się nad północną i zachodnią Europę gęstej chmury popiołów.

Ponad 300 tys. pasażerów utknęło na brytyjskich lotniskach. Irlandzkie, szwedzkie, norweskie, finlandzkie, duńskie, belgijskie i holenderskie władze zamknęły wczoraj wieczorem swą przestrzeń powietrzną. Dziś otworzyły ją tylko Szwecja, Norwegia i Irlandia. Eksperci mówią o uziemieniu samolotów na skalę, jakiej nie widziano od czasu ataków terrorystycznych z 11 września 2001 roku.

Dziś sytuacja w całej Europie nie wygląda dobrze. W Niemczech nie funkcjonuje 10 lotnisk - w tym największe we Frankfurcie nad Menem. Austria zapowiada zamknięcie części lotnisk. Samoloty nie latają nad Litwą, Łotwą i Estonią. W Wielkiej Brytanii przestrzeń powietrzna została zamknięta do soboty rano.Szczegółowe informacje znajdziesz tutaj.

Polska Agencja Żeglugi Powietrznej zamknęła już wczoraj przestrzeń powietrzną nad północną Polską. Dziś rano rozporządzenie to rozszerzono prawie na cały kraj.

Zagrożenie pyłem wulkanicznym postawiło pod znakiem zapytania przylot prezydenta USA Baracka Obamy i innych zagranicznych przywódców na uroczystości pogrzebowe w Polsce.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI, PAP, Rz

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Transport i logistyka / Wulkan sparaliżował loty