Wybory motywują do PPP

ANP
opublikowano: 18-05-2010, 16:21

Zmiana radnych może niekorzystnie wpłynąć na losy inwestycji — twierdzą władze szpitala w Żywcu.


O budowę szpitala powiatowego w Żywcu (woj. śląskie) w partnerstwie publiczno-prywatnym (PPP), szacowaną na około 150 mln zł, chce ubiegać się dziewięć konsorcjów. Od lutego władze szpitala prowadzą dialog konkurencyjny z tymi podmiotami i wierzą, że są już na półmetku rozmów.

— Czasem negocjacje trwają nawet do dwóch lat. Nie wiemy, ile nam zajmą czasu, ale sądzę, że jesteśmy w połowie drogi, może nawet bliżej jej końca. Zależy nam, by zdążyć przed wyborami samorządowymi. Zmiana radnych może bowiem niekorzystnie wpłynąć na losy inwestycji — przyznaje Antoni Juraszek, dyrektor szpitala powiatowego w Żywcu.

Dzięki dialogowi konkurencyjnemu strona zamawiająca będzie mogła przygotować specyfikację warunków zamówienia i zaprosić chętnych do składania ofert.

O zadaniach partnera prywatnego w tym projekcie i problemach, które trzeba będzie rozwiązać, by inwestycja ruszyła, czytaj w papierowym wydaniu Pulsu Biznesu.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ANP

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Samorządy / Wybory motywują do PPP