Wybudują narciarską mekkę. Jest rekomendacja "kupuj"

opublikowano: 04-04-2019, 12:58

Konsorcjum, którego liderem jest Torpol, złożyło najlepszą ofertę w przetargu na budowę ośrodka narciarstwa biegowego i biathlonu w Szklarskiej Porębie-Jakuszycach. Cena złożonej oferty to 188,3 mln zł brutto.

Udział Torpolu w konsorcjum to 50 proc., a członkiem jest także spółka Pre-Fabrykat z Miłkowa.

Tak ma wyglądać Ośrodek Narciarstwa Biegowego i Biathlonu w Jakuszycach.
Zobacz więcej

Po nowemu

Tak ma wyglądać Ośrodek Narciarstwa Biegowego i Biathlonu w Jakuszycach.

Kryteriami, które w postępowaniu brał pod uwagę zleceniodawca - Dolnośląski Park Innowacji i Nauki - to cena (60 proc.), doświadczenie kluczowego personelu (10 proc.) oraz metodyka (30 proc.).

Termin realizacji inwestycji został wyznaczony na 19 miesięcy od daty zawarcia umowy. Obecnie ci, którzy złożyli gorsze oferty, mogą składać odwołania.

Ośrodek w Jakuszycach to mekka polskich biegów narciarskich. Istnieją tam trasy o łącznej długości 80 km, na których co roku odbywa się Festiwal Narciarstwa Biegowego - Bieg Piastów (bierze w nim udział kilka tysięcy osób), a latem i jesienią rozgrywane są zawody biegowe i rowerowe.

W 2012 i 2014 r. odbyły się tam zawody Pucharu Świata w biegach narciarskich.

Tymczasem w raporcie z 28 marca Adrian Kyrcz, analityk Santandera, podtrzymał rekomendację "kupuj" dla akcji Torpolu i podwyższył cenę docelową do 8,2 zł.

- Podwyższamy nasze średniookresowe prognozy zysków o 20–59 proc., ze względu na solidny portfel zamówień, spodziewaną w tym roku dużą podaż kontraktów oraz podwyższoną prognozę marż. Nasza prognoza zysku netto na 2019 r. została podniesiona o 42 proc. r / r do 27 mln zł, co jest poziomem najwyższym od 4 lat. Torpol handluje się na wskaźniku P/E na 2019 na poziomie 5.9x, co jest poniżej średniej z przeszłości i mediany spółek porównywalnych, pomimo ostatniego silnego wzrostu cen akcji (77 proc. od czasu naszej rekomendacji Kupuj z 27 listopada 2018 r.) - napisał w uzasadnieniu Adrian Kyrcz.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu