Czytasz dzięki

W końcu wiadomo, kto wybuduje narciarską mekkę

opublikowano: 09-07-2019, 14:38

Konsorcjum firm budowlanych, którego liderem jest firma PORR, wybuduje za 175 mln zł brutto Ośrodek Narciarstwa Biegowego i Biathlonu w Szklarskiej Porębie - Jakuszycach.

Umowa z Dolnośląskim Parkiem Innowacji i Nauki została podpisana wczoraj. Firma przejmie plac budowy w najbliższy piątek, a inwestycję ma zakończyć w lutym 2021 r.

Wizualizacja ośrodka w Jakuszycach.
Zobacz więcej

Już za 2 lata:

Wizualizacja ośrodka w Jakuszycach. Fot: DPIiN

W pokonanym polu został giełdowy Torpol, który co prawda wygrał przetarg, ale jego wyniki zostały skutecznie oprotestowane w KIO. Izba uznała, że Torpol nie miał deklarowanego doświadczenia w tego typu inwestycjach.

Na Polanie Jakuszyckiej zostanie zbudowany czterokondygnacyjny ośrodek o funkcji sportowej, konferencyjnej i hotelowej, o łącznej powierzchni ponad 22 tysięcy m. kw. Kontrakt przewiduje również zagospodarowanie ok. 55 tysięcy m. kw. terenu, z czego ponad 27 tysięcy m. kw. zostanie przygotowane pod nawierzchnie sportowe.

Na terenie ośrodka powstaną m.in. trasy biegowe i biathlonowe, boisko piłkarskie, rolkostrada, kryta pływalnia oraz bieżnia lekkoatletyczna. 

65937540-8c2f-11e9-bc42-526af7764f64
Nieruchomości
Najważniejsze informacje z branży nieruchomości mieszkaniowych i komercyjnych. Wiadomości, komentarze i analizy rynkowe.
ZAPISZ MNIE
Nieruchomości
autor: Dominika Masajło, Paweł Berłowski
Wysyłany raz w tygodniu
Najważniejsze informacje z branży nieruchomości mieszkaniowych i komercyjnych. Wiadomości, komentarze i analizy rynkowe.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane