Wycena Ethosu wzrosła do prawie 3 mld USD

PM, Reuters
opublikowano: 21-07-2021, 14:30

W środę internetowa platforma ubezpieczeń na życie Ethos poinformowała, że pozyskała 100 mln USD w późnej fazie finansowania z SoftBank Vision Fund 2. To podniosło jej wycenę do 2,7 mld USD.

3D Animation Production Company/Pixabay

Ethos, tak zwana firma insurtech, pozwala klientom ubiegać się o polisy ubezpieczeniowe na całe życie i terminowe ubezpieczenia na życie online. Szybko rozwijający się sektor przyciąga zainteresowanie inwestorów. Należą do nich m.in. firmy venture capital Sequoia Capital, Accel, General Catalyst i GV, ramię venture capital firmy Google, matki Alphabet.

Wspierany jest przez firmę rozrywkową Roc Nation należącą do rapera Jay-Z oraz fundusze inwestycyjne gwiazd Hollywood Willa Smitha i Roberta Downeya Jr Ethos, otrzymał do tej pory 400 mln USD. Ostatnia runda finansowania podniosła wycenę firmy do 2,7 mld USD.

Ethos z siedzibą w San Francisco poinformowała, że planuje podwoić liczbę pracowników do końca tego roku. Spodziewa się, że w 2021 roku wyemituje 20 mld USD w ubezpieczeniach na życie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane