Wyceny i rekomendacje

DI
31-08-2010, 00:00

KGHM: kupuj

Analitycy Beskidzkiego Domu Maklerskiego 25 sierpnia rozpoczęli wydawanie rekomendacji dla KGHM od zalecenia "kupuj". Cena docelowa akcji koncernu została ustalona na 126 zł.

"Spodziewamy się znacznej rewizji prognozy zarządu wyników KGHM na 2010 r. Utrzymujące się ceny miedzi powyżej 7200 USD oraz wysoki kurs pary USD/PLN przełożą się bowiem na poprawę marż. Prognozujemy wypracowanie przez spółkę ponad 4,8 mld zł EBIT i blisko 4 mld zł zysku netto w 2010 r. Wygenerowana w 2010 r. nadwyżka finansowa netto (ponad 4,5 mld PLN) otwiera drogę do wypłaty znaczącej dywidendy" — napisano w raporcie.

Analitycy BDM uważają, że ryzyko mocniejszego spadku cen miedzi jest ograniczone.

"Według naszych prognoz akcje KGHM są obecnie handlowane z mnożnikami EV/EBITDA 3,3x i EV/EBIT 3,8x, wskazującymi na ponad 20-procentowe dyskonto do spółek z grupy porównawczej na 2010 r. Dostrzegamy dalszy potencjał do zwyżki kursu akcji KGHM i decydujemy się rozpocząć wydawanie rekomendacji dla spółki od zalecenia "kupuj" z ceną docelową 126,0 zł" — dodali analitycy BDM.

PZU: neutralnie

Analitycy UBS 30 sierpnia podwyższyli cenę docelową jednej akcji PZU do 397 zł z 391 zł, podtrzymując dla akcji spółki rekomendację "neutralnie".

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Wyceny i rekomendacje