Wygraj pomoc przy dotacji

AJ
opublikowano: 31-03-2011, 00:00

Masz pomysł na biznes w sieci? Wygraj bezpłatną pomoc fachowców i zdobądź na jego rozkręcenie 0,5 mln zł.

Masz pomysł na biznes w sieci? Wygraj bezpłatną pomoc fachowców i zdobądź na jego rozkręcenie 0,5 mln zł.

Wystartowała druga edycja konkursu E-biznes organizowanego przez Europejskie Centrum Doradztwa Finansowego (ECDF) pod patronatem "Pulsu Biznesu". Zwycięzca, czyli autor najciekawszego pomysłu na e-biznes, otrzyma bezpłatną pomoc fachowców w staraniach o dotacje w ramach konkursu 8.1 Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka. Doradcy pomogą mu również w znalezieniu inwestora, który w zamian za udziały w projekcie zapewni do 210 tys. zł wkładu na inwestycję. Zdobywcy czterech kolejnych miejsc dostaną dwugodzinną pomoc przy wypełnianiu wniosku. O tym, kto wygra, zdecyduje innowacyjność projektów i realne szanse na komercyjny sukces. Zwycięzca poprzedniej edycji konkursu przekonuje, że było warto.

— Opracowaliśmy system wyświetlania dymków reklamowych bezpośrednio na zdjęciach zamieszczanych na portalach czy blogach, umożliwiające przejście na stronę sklepu, w którym można kupić podobny produkt. Pomoc doradcy przy wypełnianiu wniosku była nieoceniona, bo choć wniosek nie wydaje się skomplikowany, opisanie projektu, by był zrozumiały dla oceniających z PARP, nie jest łatwe. Wspólnymi siłami przygotowaliśmy wniosek w dwa tygodnie — mówi Krzysztof Nadolny, odpowiedzialny za projekt Picadoo.

Okazał się dobry, bo jego spółka, VIP Beauty, wywalczyła 488 tys. zł e-dotacji w rozstrzygniętym tydzień temu konkursie PARP. Nie było to łatwe — przez sito oceny przeszło jedynie 160 z ponad 1,8 tys. projektów. PARP rozdzieliła ledwie 74,7 mln zł z 320 mln zł.

— Część pomysłów, które mogły być dobre, przepadło, bo wnioski były słabe — przyznaje Małgorzata Kowalczuk, ekspertka oceniająca wnioski.

Zainteresowani mogą zgłaszać się do ECDF do 27 kwietnia. Zwycięzców poznamy 4 maja. Laureaci wezmą udział w konkursie o dotacje, który potrwa do 3 czerwca.

Więcej informacji na stronie eurokasa.pb.pl

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: AJ

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu