Wyjaśnienie

Piotr Majchrzak
opublikowano: 01-02-2002, 00:00

W związku z wypowiedzią byłego prezesa PZU Życie, Krzysztofa Mastalerza, przytoczoną w „Pulsie Biznesu” z 29 stycznia 2002 r. oświadczam, że przedstawione tam informacje, dotyczące TDA TFI są całkowicie nie prawdziwe.

Lokowanie aktywów zarządzanego przez TDA TFI funduszu inwestycyjnego EEF IV w banku ABN Amro, nie tylko nie jest łamaniem statutu tego funduszu, ale jest wręcz jego literalnym przestrzeganiem.

Nieprawdziwe jest również stwierdzenie, jakoby Komisja Papierów Wartościowych i Giełd, prowadziła w sprawie TDA TFI jakiekolwiek śledztwo. W związku z przekazaniem do Komisji — przez samo TDA TFI — informacji o chwilowym spadku kapitałów własnych towarzystwa (co nie ma związku z aktywami samego funduszu), Komisja rozpoczęła jedynie wyjaśniające postępowanie administracyjne, które dotychczas nie zakończyło się przedstawieniem jakichkolwiek zarzutów naruszenia prawa przez TDA TFI. Po poinformowaniu Komisji o spadku kapitałów własnych, TDA TFI natychmiast podjęło działania, które spowodowały podwyższenie kapitałów własnych do właściwego poziomu. Piotr Majchrzak

Prezes zarządu

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Piotr Majchrzak

Polecane