Czytasz dzięki

Wyjątek potwierdza regułę

opublikowano: 04-05-2016, 22:00

4 proc. na lokacie miesięcznej w Banku Smart to oferta wybijająca się na tle rynku. Trzeba jednak spełnić dodatkowe warunki.

Z początkiem maja kilka banków ogłosiło nowe tabele oprocentowania depozytów. Większość zmian to jednak tylko tzw. kosmetyka, a co najważniejsze — nie dotyczy ona najlepszych lokat miesięcznych.

Klient, lokujący w banku na ten okres do 10 tys. zł może otrzymać nawet 4 proc., ale pod warunkiem, że otworzy również konto osobiste. Tak jest jednak tylko w Banku Smart, który pozostał absolutnym liderem zestawienia. Kolejne miejsca w rankingu najlepszych lokat miesięcznych z dodatkowymi warunkami zajmują oferty eurobanku— Lokata LOGujesz- LOKujesz na 2,50 proc. w skali roku oraz PKO Banku Polskiego — Lokata w IKO na 2,25 proc.

Pozostałe oferty opiewają już tylko na 2 proc. w skali roku. Na jeszcze mniej, bo 1,85 proc., mogą liczyć klienci Banku Smart, którzy nie są skłonni założyć wraz z lokatą konta osobistego. To i tak obecnie najlepsza oferta na rynku. W Plus Banku na lokacie internetowej można liczyć na 1,65 proc. w skali roku, a w Idea Banku na 1,5 proc. na Lokacie Stabilnej. Podobną stawkę oferuje T-Mobile Usługi Bankowe.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane