Wyjście Szkocji to potworna pomyłka

MD, DI
15-09-2014, 00:00

Uważa Lawrence Summers, były główny ekonomista Banku Światowego oraz były wysokiej rangi doradca ekonomiczny administracji Stanów Zjednoczonych

Lawrence Summers, były główny ekonomista Banku Światowego oraz były wysokiej rangi doradca ekonomiczny administracji Stanów Zjednoczonych, uważa, że ogłoszenie niepodległości Szkocji w zbliżającym się referendum byłoby „potworną pomyłką”.

Lawrence Summers, były szef Departamentu Skarbu, a obecnie profesor na Uniwersytecie Harvarda, nie ma wątpliwości co do skutków oderwania się Szkocji od Wielkiej Brytanii.

— Byłoby potworną pomyłką, gdyby Szkocja to zrobiła. Liczę na to, że Szkoci uświadomią sobie, co wyniknie z niezależności kraju i strasznych konsekwencji, jakie by ona spowodowała. Powinni głosować, myśląc raczej o przyszłości, niż kierować się doraźną frustracją — stwierdził Larry Summers.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MD, DI

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Świat / Wyjście Szkocji to potworna pomyłka