Wynajmowanie serwerów przynosi miliony

Marcin Złoch
opublikowano: 31-01-2007, 00:00

Firma, która korzysta z IT sezonowo, może wynająć serwer. Taka działalność jest opłacalna dla usługodawców.

Firma, która korzysta z IT sezonowo, może wynająć serwer. Taka działalność jest opłacalna dla usługodawców.

ITL Polska, firma oferująca usługi wynajmu serwerów, osiągnęła 100-procentowy wzrost sprzedaży w 2006 r. Wielkość przychodów wyniosła 5,2 mln zł. W analogicznym okresie roku poprzedniego zanotowano wpływy na poziomie 2,6 mln zł. Podstawę działalności ITL Polska stanowi wynajem rozwiązań serwerowych.

— Jesteśmy dumni, że udało nam się zwiększyć w tak dużym tempie sprzedaż naszych usług. Nie byłoby to możliwe bez wprowadzenia do oferty w 2006 r. szkoleń oraz profesjonalnej obsługi posprzedażnej. W tej chwili kończymy pracę nad nowym pakietem wynajmu serwerów z zapleczem technologicznym, doradczym i serwisowym, który wprowadzimy do oferty jeszcze w tym kwartale — informuje Piotr Cisowski, prezes ITL Polska.

ITL Polska uruchomił pierwszą w Polsce wypożyczalnię serwerów przed dwoma laty. W ramach usługi firma udostępnia: serwery, macierze dyskowe, klastry serwerów oraz systemy backupu danych. Dodatkowym atutem oferty jest możliwość modyfikacji sprzętu lub wymiana na inny w trakcie trwania kontraktu, w zależności od potrzeb klienta.

— Dzięki korzystaniu z wypożyczalni klienci mogą optymalizować koszty działania firmy ponoszone na IT. Możliwość wynajmu konkretnej konfiguracji na pewien czas, zamiast inwestowania w zakup drogich maszyn, pozwala uzyskać oszczędności — twierdzi Piotr Cisowski.

Wypożyczania sprzętu adresowana jest przede wszystkim do firm, które nie decydują się na angażowanie dużych środków finansowych w sprzętową infrastrukturę informatyczną oraz organizacji zainteresowanych redukcją kosztów stałych. Na usługach ITL Polska skorzystają przede wszystkim przedsiębiorstwa, które ze względu na specyfikę swojej działalności muszą na bieżąco aktualizować IT.

— Gwarantujemy klientom bezpieczeństwo inwestycji w postaci wyeliminowania ryzyka związanego z dokonaniem zakupu niewłaściwego sprzętu. Przedsiębiorstwo może sprawdzić dane rozwiązanie IT i zweryfikować swoje potrzeby — przekonuje Piotr Cisowski.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marcin Złoch

Polecane