Wyniki AIG i nowe dane osłabiły giełdy Ameryki

Tadeusz Stasiuk
08-08-2008, 00:00

Amerykańskie giełdy rozpoczęły czwartkowe notowania pod kreską. Nastroje popsuły wyniki kwartalne AIG, największego ubezpieczyciela na świecie. Trzy grosze dołożył raport z rynku pracy. Do zakupów akcji nie skłaniała też odrabiająca straty ropa, która podbijała jedynie wyceny koncernów paliwowych. Rozczarowały wyniki lipcowej sprzedaży Wal-Martu.

Liczba osób po raz pierwszy ubiegających się o zasiłek dla bezrobotnych wzrosła aż do 455 tys. To o wiele gorszy wynik od spodziewanego przez ekonomistów (420 tys.), potwierdzający pogarszanie się sytuacji w tym segmencie gospodarki. Strata kwartalna AIG okazała się znacznie większa, niż zakładano. Firma odnotowała ujemny wynik rzędu 1,52 mld USD (nie uwzględniając spadku wartości części inwestycji) i ponad 5 mld ogółem. W tym roku cena akcji spółki na nowojorskiej giełdzie spadła o 50 proc. Biorąc jednak pod uwagę, że w ciągu trzech ostatnich kwartałów firma straciła łącznie ponad 18 mld USD, to nie dziwi. Spadały także kwotowania JP Morgan i Citigroup.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Surowce / Wyniki AIG i nowe dane osłabiły giełdy Ameryki