Wyniki Coca-Coli przewyższyły oczekiwania

opublikowano: 19-04-2021, 14:28

Producent napojów przekroczył w poniedziałek szacunki analityków dotyczące przychodów za pierwszy kwartał roku. To efekt stopniowego znoszenia obostrzeń w niektórych regionach Stanów Zjednoczonych, w tym ponownego otwarcia restauracji i kin, pisze Reuters.

Coca-Cola
Coca-Cola

Przychody Coca-Coli w pierwszym kwartale wzrosły rok do roku z 8,60 do 9,02 mld USD. Analitycy IBES Refinitiv oczekiwali, że wyniosą 8,63 mld USD.

Zysk przypadający akcjonariuszom spadł rok do roku z 2,78 mld USD (64 centy na akcję) do 2,25 mld USD (55 centów na akcję). Analitycy Fact Set spodziewali się zysku na poziomie 50 centów na akcję.

Wzrost przychodów jest efektem zniesienia pandemicznych obostrzeń w niektórych regionach Stanów Zjednoczonych, co było możliwe dzięki przyspieszającej kampanii szczepionkowej. Ponownie otwarte zostały m.in. kina i restauracje, gdzie napoje produkowane przez Coca-Colę dobrze się sprzedają.

Akcje koncernu wzrosły o 0,6 proc. w obrotach przed wprowadzeniem na rynek. Od początku roku spadły o ok. 2,1 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane