Wyniki Ericssona przebiły oczekiwania

Tadeusz Stasiuk
opublikowano: 25-01-2022, 14:00

Koncern Ericsson, jeden z największych na świecie producentów sprzętu sieciowego i telekomunikacyjnego odnotował udaną końcówkę ubiegłego roku. wypracowane wyniki okazały się lepsze niż oczekiwał rynek, informuje Reuters.

Patrick T. Fallon

Szwedzka firma odnotowała w IV kwartale 2021 r. przychody ze sprzedaży w kwocie 71,3 mld SEK, co oznacza 2-proc. wzrost względem analogicznego okresu rok wcześniej. Rezultat jest wyższy niż mediana prognoz, która wskazywała na sprzedaż rzędu 68,33 mld SEK.

Skorygowany zysk operacyjny przedsiębiorstwa wzrósł o 900 mln SEK do 11,9 mld SEK (1,28 mld USD) przy prognozie na poziomie 10,30 mld SEK.

Wyniki mogłyby być jeszcze lepsze gdyby nie chiński rynek. Od momentu zakazania przez Szwecję wprowadzenie technologii 5G koncernowi Huawei, Ericsson traci udziały w Chinach Kontynentalnych. Udział w przychodach grupy spadł do wartość jednocyfrowej z ponad 11 proc. wcześniej. W ujęciu kwotowym sprzedaż w Państwie Środka zmniejszyła się w okresie październik-grudzień 2021 r. o 1,8 mld SEK.

Firmie udało się jednak z nawiązką zrekompensować utracone przychody w innych częściach świata z uwagi na rosnący popyt na sprzęt 5G.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane