Czytasz dzięki

Wyniki Huawei nadal pozostają sporą niewiadomą

opublikowano: 16-10-2019, 09:35

O 24,4 proc. wzrosły przychody koncernu Huawei Technologies w okresie pierwszych trzech kwartałów 2019 r. Spółka objęta sankcjami przez waszyngtońską administrację nie ujawniła jednak wyników za sam trzeci kwartał, kiedy to znalazła się na czarnej liście amerykańskiego rządu, donosi Reuters.

Chiński gigant technologiczny odnotował na koniec września narastająco przychody w kwocie 610,8 mld juanów (86 mld USD), co stanowi niemal 25 proc. wzrost w stosunku do pierwszych trzech kwartałów 2018 r. 

Huawei
Zobacz więcej

Huawei fot. Bloomberg

Jeszcze więcej, bo o 26 proc. wzrosła liczba sprzedanych smartfonów osiągając pułap ponad 185 mln urządzeń.

Już w sierpniu Huwaei informował, że chociaż wpływ ograniczeń handlowych w USA będzie mniejszy niż początkowo się obawiano, ograniczenia mogą zmniejszyć przychody działu smartfonów w tym roku o około 10 mld USD.

Biorąc pod uwagę, że największy na świecie producent sprzętu dla sieci telekomunikacyjnych i drugi pod względem wielkości producent smartfonów w lipcu informował, że przychody w pierwszym półroczu podskoczyły o 23,2 proc. to patrząc na dynamikę wzrostu po trzech kwartałach (24,4 proc.) mogą budzić pewne  obawy dokonania w samym trzecim kwartale.

a9c2adc0-8c30-11e9-b683-526af7764f64
Newsletter ICT
Nowości z firm IT z naciskiem na spółki giełdowe: przetargi, informacje z rynku, newsy kadrowe i inne.
ZAPISZ MNIE
Newsletter ICT
autor: Grzegorz Suteniec
Wysyłany raz w tygodniu
Grzegorz Suteniec
Nowości z firm IT z naciskiem na spółki giełdowe: przetargi, informacje z rynku, newsy kadrowe i inne.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane