Wyniki spółek wzmocniły optymizm na Wall Street

Administrator
31-01-2002, 22:02

Czwartkowej sesja na giełdach amerykańskich przyniosła drugi z rzędu wzrost indeksów: Nasdaq zyskał 1,1 proc., Dow Jones 1,6 proc., a S&P S&P 1,5 proc. Dobre nastroje, które pojawiły się po środowym wystąpieniu Alana Greenspana, umocniły ostatnie publikacje raportów finansowych i dane makroekonomiczne.

Czwartkowej sesja na giełdach amerykańskich przyniosła drugi z rzędu wzrost indeksów: Nasdaq zyskał 1,1 proc., Dow Jones 1,6 proc., a S&P S&P 1,5 proc. Dobre nastroje, które pojawiły się po środowym wystąpieniu Alana Greenspana, umocniły ostatnie publikacje raportów finansowych i dane makroekonomiczne.

Producent dóbr konsumpcyjnych Procter & Gamble podał lepsze od oczekiwań wyniki i uzyskał pozytywną rekomendację od CS First Boston. Akcje P&G zyskały prawie 5 proc., rosnąc do 82 dolarów, co stanowi najlepszy wynik od roku.

Ponad 3,7 proc. zyskał producent oprogramowania Oracle, po potwierdzeniu prognoz kwartalnych. W górę poszły akcje producentów półprzewodników. Najwiekszy producent chipów Intel wzrósł ponad 3 proc., po tym jak Merrill Lynch podniósł akcjom spółki rekomendację do „zdecydowanie kupuj”. Nastroje rynku poprawił Applied Materials, czołowy twórca urządzeń do produkcji chipów, którego zarząd wyraził opinię, że branża ma najgorsze już za sobą.

Przebieg piątkowej sesji będzie uzależniony od kolejnych publikacji. Rynek będzie czekał m. in. na stopę bezrobocia w USA - oczekiwany jest wzrost z 5,8 proc. w grudniu do 5,9 w styczniu.

PK

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Administrator

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Inne / Wyniki spółek wzmocniły optymizm na Wall Street