Wyniki Tesli gorsze niż oczekiwano, ale akcje drożeją

Marek DruśMarek Druś
opublikowano: 2025-04-22 22:49

Tesla nie osiągnęła oczekiwanych przez rynek wyników kwartalnych, ale optymizm utrzymujący się po wtorkowej sesji chroni spółkę przez przeceną akcji.

Posłuchaj
Speaker icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl
Subskrypcja

Zysk netto spółki wyniósł 409 mln USD i był aż o 71 proc. niższy niż rok wcześniej. Skorygowany zysk na akcję Tesli wyniósł w minionym kwartale 27 centów. To duże rozczarowanie, bo oczekiwano 39 centów. Przychody w minionym kwartale sięgnęły 19,34 mld USD. Rynek liczył na 21,1 mld USD.

Przychody Tesli spadły o 9 proc. w ujęciu rocznym jednak przychody z działalności motoryzacyjnej zmniejszyły się aż o 20 proc. do 14 mld USD. Spółka tłumaczy to niższą średnią ceną sprzedawanych samochodów oraz skutkiem oferowanych zachęt finansowych. Wskazuje również na konieczność dostosowania linii produkcyjnych w czterech fabrykach do rozpoczęcia produkcji nowej wersji popularnego auta Model Y.

Akcje Tesli drożeją w handlu posesyjnym o 0,35 proc.