Wyniki Volvo przebiły oczekiwania

Tadeusz Stasiuk, Bloomberg
opublikowano: 21-10-2021, 09:05

Niedobory półprzewodników, które mocno uderzyły m.in. w przemysł motoryzacyjny negatywnie wpływają też na produkcję koncernu Volvo, choć w stopniu znacznie mniejszym niż oczekiwał rynek.

fot. Casper Hedberg/Bloomberg

Szwedzki producent samochodów osobowych i ciężarowych, którego właścicielem jest chiński koncern Geely pochwalił się wypracowaniem w trzecim kwartale 2021 r. skorygowanego zysku operacyjnego na poziomie 9,4 mld SEK (1,1 mld USD). To wynik o około 700 mln SEK wyższy niż wynosiła mediana prognoz analityków.

Koncern z Goteborga podkreślił w komunikacie, że problemy z łańcuchami dostaw komponentów zmuszają go do czasowych ograniczeń (wstrzymywania lub zwalniania) produkcji to firmie udało się jednak w okresie lipiec-wrzesień 2021 r. zwiększyć sprzedaż w ujęciu ocznym korzystają z dużego popytu na rynku północnoamerykańskim i europejskim. W porównaniu do kwartału wcześniej w ujęciu ilościowym sprzedaż jednak nieco spadła.

Szwedzka marka zaktualizowała swoją prognozę sprzedaży pojazdów ciężarowych na bieżący rok w USA i Europie obniżając ją o około 30 tys. sztuk. Koncern liczy na jej poważne odbicie w 2022 r.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane