“Wyprzedaż euro irracjonalna”

MD
11-03-2010, 15:07

Wyprzedaż euro wobec dolara w tym roku jest irracjonalna, to raczej przyszłość amerykańskiej waluty powinna niepokoić inwestorów, powiedział Martin Feldstein, profesor ekonomii z Uniwersytetu Harvarda.

- Euro słabło pomimo bardziej zrównoważonego handlu – powiedział Feldstein w telewizji Bloomberg. – To rodzaj irracjonalnej lub panicznej wyprzedaży, gdzie ludzie mówią: nie wiem co się dzieje, po prostu wyjdę z rynku i nie zostawię pozycji w euro – dodał.

Amerykański ekonomista twierdzi, że to co stało się z walutą eurolandu, jest wynikiem nadmiernej reakcji inwestorów.

- Moim zdaniem, nie ma powodu do wyprzedaży euro. W końcu, Grecja nie jest zagrożona. Francja nie jest zagrożona – powiedział.

Feldstein podkreślił, że Europa nie ma takiej dużej potrzeby pozyskania funduszy z innych rejonów świata jak USA.

- Jeśli miałbym denerwować się o przyszłość waluty w perspektywie, powiedzmy, pięciu lat, miałbym więcej powodów martwić się biorąc pod uwagę wielkość deficytu budżetowego USA, czy biorąc pod uwagę, nawet ważniejszych, naszych deficytów handlowego i na rachunku obrotów bieżących – powiedział. 

MD, Bloomberg

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MD

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / “Wyprzedaż euro irracjonalna”