Wyprzedaż za oceanem wyhamowała

Oczekiwanie na wyniki posiedzenia amerykańskich władz monetarnych zniechęca inwestorów do podejmowania bardziej zdecydowanych decyzji.

Po dwóch dniach zniżek wtorkowa sesja na giełdzie nowojorskiej rozpoczęła się od nieśmiałego odbicia. S&P500 oraz Dow Jones rosną o 0,1 proc., a Nasdaq waha się w okolicach kreski. Inwestorzy ze spokojem oczekują na wyniki rozpoczynanego dziś posiedzenia amerykańskich władz monetarnych.

- Choć nikt nie oczekuje żadnych przełomowych decyzji ze strony Fedu, to i tak pozostanie on w centrum uwagi. Istotne pozostanie także to, co dzieje się w związku z Grecją – zauważał w wypowiedzi dla Bloomberga Bruce Bittles, główny strateg inwestycyjny banku Robert W. Baird.

Mimo zapowiedzi negocjującego z wierzycielami greckiego rządu, że nie zgodzi się on na dalsze ustępstwa, przecena wyhamowała także w Europie. Niemiecki DAX, który w ciągu sesji przejściowo znalazł się najniżej od czterech miesięcy, wrócił powyżej wartości z poniedziałkowego zamknięcia (+0,1 proc.). Paryski CAC40 rośnie przed zamknięciem o 0,3 proc., a warszawski WIG utrzymuje się 0,1 proc. pod kreską. Tymczasem za oceanem mocno rosną notowania w branży ubezpieczeń zdrowotnych. O 2,1 proc. zwyżkują notowania UnitedHealth Group, a papiery Aetny drożeją o 3,5 proc., dzięki spekulacjom, że w branży dojdzie do fali konsolidacji.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Wierciszewski

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Świat / Wyprzedaż za oceanem wyhamowała