Wyścig o śląskie targi

MT
12-04-2007, 00:00

Dwie konkurencyjne grupy zorganizują międzynarodowe targi górnictwa i hutnictwa w tym samym terminie i mieście.

Dwie konkurencyjne grupy zorganizują międzynarodowe targi górnictwa i hutnictwa w tym samym terminie i mieście.

W Katowicach co dwa lata organizowane są największe targi górnictwa i hutnictwa w Europie. Przyjeżdżają wystawcy z całego świata, głównie producenci maszyn i urządzeń. Tak też ma być w tym roku. Na 11-14 września zaplanowano imprezę wystawienniczą. Jej organizatorem przez wiele lat były Międzynarodowe Targi Katowickie (MTK), na których terenie w styczniu 2006 r. doszło do tragedii, w której zginęło 26 osób.

— Nie zamierzamy rezygnować z organizacji targów. Wręcz przeciwnie. Już w grudniu 2005 r. mieliśmy ponad 100 zgłoszeń. Po styczniowej tragedii ich liczba zmniejszyła do około 50 — przyznaje Piotr Kubica, prezes MTK.

Tymczasem konkurencyjna grupa skupiona wokół spółki Polska Technika Górnicza (PTG) wczoraj podpisała porozumienie z Kolporterem Expo w sprawie organizacji takich samych targów w katowickim Spodku. Dojdzie do nich w tym samym terminie co impreza MTK. Henryk Stabla, prezes PTG, liczy na pozyskanie ponad 200 wystawców.

Gra toczy się o spore pieniądze. Dwa lata temu do Katowic na zaproszenie MTK przyjechało ponad 300 wystawców. Według naszych informacji, zyski z organizacji tej imprezy przekraczały 10 mln zł.

Co ciekawe, w przyszłym roku ma dojść do kolejnych targów branżowych. Tym razem ich organizatorem ma być Kolporter Expo, który buduje za 100 mln zł centrum handlowo-wystawiennicze w Sosnowcu. Impreza ma towarzyszyć Światowemu Kongresowi Górnictwa, który odbędzie się w Krakowie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MT

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Wyścig o śląskie targi