Występ mistrzów flamenco uświetnił konferencję PKPP

Katarzyna Jaźwińska
opublikowano: 09-04-2001, 00:00

Występ mistrzów flamenco uświetnił konferencję PKPP

Polska Konfederacja Pracodawców Prywatnych zorganizowała kolejną już konferencję programową, tym razem pod hasłem „Więcej prywatnych — mniej bezrobotnych”. Na miejsce dwudniowych obrad z rozmysłem wybrano odrapaną halę upadłych zakładów Cora w Warszawie, swego czasu wyznaczających trendy mody obywatelkom PRL. Dla estetycznej równowagi uczestników konferencji, jej sesja wieczorna odbyła się w eleganckiej Filharmonii Narodowej.

Dzięki pozyskanemu przez PKPP sponsorowi koncertu, którym tym razem został bank Pekao SA, pracodawcy i ich goście przenieśli się w fascynujący świat muzyki i tańca andaluzyjskich Cyganów. Jeden z najwybitniejszych wirtuozów flamenco, Paco Pen~a wystąpił wraz ze swoim kameralnym zespołem.

To naturalne, że żywiołowi flamenco trudno rozbudzić się bez ogniska i groty pod szczytem Sacromonte w Grenadzie... Ale sala koncertowa FN ma za to inne zalety — gładki parkiet pozwala widzom śledzić fantastyczną technikę tancerzy, zaś akustyka wzmacnia efekt stepowania i kastanietów.

Prezenter koncertu w słowie wstępnym nawiązał do hasła konferencji PKPP, przypominając, iż flamenco stało się sztuką i zarazem filozofią życia ludzi z nizin społecznych, dla których praca była

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Katarzyna Jaźwińska

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Występ mistrzów flamenco uświetnił konferencję PKPP