Czytasz dzięki

Wytrącenie negatywnego momentum

Michał Pietrzyca, analityk techniczny DM BOŚ S.A.
opublikowano: 11-08-2020, 11:52
aktualizacja: 11-08-2020, 11:56

Silny odczyt tygodniowego eksportu kukurydzy i skromny wzrost bazy eksportowej w Zatoce Perskiej sprowokowały część graczy do pokrywania pozycji krótkich na rynku futures na kukurydzę.

Dziś o poranku mamy spore zepchnięcie podaży z rejonu 323,69 USD za buszel i próbę ataku na TL 326,50 USD / bu. Na rynku spekuluje się również, że będziemy świadkami dodatkowej sprzedaży kukurydzy do Chin tuż przed zaplanowanymi rozmowami handlowymi USA – Chiny, które będą miały miejsce już w najbliższy weekend.

Na rynku nadal mówi się o sporym problemie suszy dla upraw. Pamiętajmy jednak, że już w środę Departament Rolnictwa USA ma podać złożone odczyty z plonów i zbiorów kukurydzy a przewiduje się wzrost dwóch – trzech buszli na ar (bpa). Trzeba zatem śledzić czy te dane się potwierdzą lub zostaną w pewien sposób skorygowane przez USDA szacunki dla tegorocznych plonów.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Michał Pietrzyca, analityk techniczny DM BOŚ S.A.

Polecane