Wyższa rekomendacja dla Erbudu

opublikowano: 16-03-2018, 09:02
aktualizacja: 16-03-2018, 09:12

Adrian Kyrcz, analityk DM BZ WBK, w raporcie wydanym 5 marca o godz. 8 podniósł rekomendację dla akcji Erbudu z "trzymaj" do "kupuj". Cena docelowa wzrosła o 4 proc. do 29,2 mln zł.

"Uważamy, że cena akcji może odbić po ok. 40-procentowym spadku od szczytu w marcu 2017 roku. Doceniamy ostatnią akwizycję niemieckiego dostawcy usług IVT. Erbud zapłacił 8,5 mln EUR za 100 proc. akcji, co implikuje niewymagający wskaźnik P/E poniżej 9.0i EV/EBITDA poniżej 4.0. Podoba nam się Erbud także z uwagi na koncentrację na klientach prywatnych w Polsce. Taka orientacja pozwala na renegocjację kontraktów z klientami i utrzymanie marż pomimo rosnących kosztów wykonawstwa. Na koniec, podnosimy nasze prognozy na 2017-19, z uwagi na lepszy niż oryginalnie oczekiwane wyniki za 4 kw. 2017, kontrybucję spółki IVT, wyższe niż oczekiwane marże. Erbud handluje się także z jednocyfrowym wskaźnikiem P/E, co także wydaje się poziomem niskim" - napisał w uzasadnieniu Adrian Kyrcz.

Artykuł jest skrótem rekomendacji, dostępnej w załączniku

rekomendacja dla Erbudu

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu