Wyzwania mobilności

Wojciech Bujak, sales manager — logistic software, PTV Group
opublikowano: 12-09-2018, 22:00

Mobilność stawia przed nami wciąż nowe wyzwania — np. zwiększenia bezpieczeństwa na drogach, ograniczenia negatywnego wpływu na środowisko.

Jednocześnie zmieniają się wzorce konsumpcyjne i organizacja produkcji. Logistycy muszą osiągać wyższą skuteczność w swojej pracy, a przy tym kompleksowo zarządzać setkami bieżących zadań przy ograniczonych zasobach. Jak to zrobić i nie zostać w tyle?

Każdego dnia ludzie i dobra przemieszczają się, aby dotrzeć bezpiecznie, szybko i tanio do celu. Populacja miast rośnie, a problemy przeludnienia zaczynają odczuwać również firmy, gdyż spada efektywność poruszania się i ludzi, i towarów. Gospodarka stale premiuje elastyczność i szybkość dostaw, a zarazem presja na redukcję kosztów pozostaje wysoka. Przewiduje się, że do 2050 r. 70 proc. populacji będzie mieszkać w miastach, a 80 proc. produktów będzie dostarczanych z zewnątrz. Oznacza to nowe możliwości dla biznesu, ale także stanowi wyzwanie dla logistyków i twórców infrastruktury.

Polski przemysł transportowy realizuje 25 proc. międzynarodowych przewozów drogowych w Europie, zmagając się z niedoborem kierowców i zmieniającymi się regulacjami. Problemem staje się brak siły roboczej w magazynach i na liniach produkcyjnych. Priorytetem jest więc sprawne wykorzystanie dostępnych zasobów. Potrzeba danych i informacji w czasie rzeczywistym w całym łańcuchu dostaw powoduje, że menedżerowie logistyki opierają swoją pracę na specjalistycznych narzędziach do matematycznej analizy i optymalizacji transportu. Dzięki nim mogą dokonywać szybkich wyborów optymalnych tras z bilionów możliwych kalkulacji.

Podjęcie błędnych decyzji powoduje opóźnienia, reklamacje i nieplanowane koszty, dlatego firmy chętnie polegają na technologii PTV. Dzięki inteligentnym algorytmom i specjalistycznym danym PTV pomaga klientom dobrze wykorzystać środki transportu, optymalizować trasy i sekwencje dostaw, nawet przy codziennych zmianach. Dziś klienci PTV Group — firmy produkcyjne, handlowe i operatorzy logistyczni — planują łącznie 24 mln transportów dziennie, lokalizują na mapach 17 mln destynacji i ograniczają koszty operacyjne nawet o 15 proc. Potrzeby rozwiązywania problemów mobilności rosną, a PTV pomaga im sprostać, planując i optymalizując wszystko, co porusza ludzi i dobra na całym świecie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Wojciech Bujak, sales manager — logistic software, PTV Group

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy