WZA Impexmetalu: SP stracił miejsce w RN, statut zmieniony

Michał Kobosko
29-06-2001, 15:39

Zbigniew Nowik, przedstawiciel Skarbu Państwa, został odwołany z z funkcji członka Rady Nadzorczej Impexmetalu, którym kieruje Jacek Krawiec, W Warszawie zakończyło się WZA spółki. Na jego miejsce wszedł reprezentujący fundusze grupy Templeton Grzegorz Konieczny. Walne przegłosowało także zmiany w statucie - RN ma liczyć co najmniej trzech członków, a zarząd najwyżej trzech. Wcześniej WZA zatwierdziło sprawozdania zarządu i rady nadzorczej za 2000 r. Uchwalono dywidendę wysokości 1,9 ml zł, co daje 18 groszy na akcję. Dniem ustalenia prawa do dywidendy będzie 3 wrześnie, zaś wypłata nastąpi 6 listopada. Do niemal wszystkich uchwał protesty zgłaszali drobnych akcjonariusze. Była wśród nich przedstawicielka MSP, która brała udział w WZA jako pełnomocnik akcjonariusza, który był członkiem poprzedniego zarządu firmy, na czele z Edwardem Wojtulewiczem.

Wcześniej uczestnicy WZA Impexmetalu nie zgodzili się na udziałprzedstawicieli Skrabu Państwa w głosowaniach. Resort skarbu, największy udziałowiec Impexmetalu (31,5 proc.), nie zarejestrował akcji przed piątkowym WZA. Przedstaiwciele MSP twierdzą jednak, że zablokowali akcje, jednak świadectwa depozytowe przez przypadek nie dotarły do siedziby spółki. Zgłosili oni najpier wniosek o dopuszczenie do głosu, a później o zamknięcie WZA i zwołanie go w innym terminie w związku z nieobecnością głównego akcjonariusza. Oba wnioski jednak upadły.

Największy wpływ na decyzje WZA mieli dwaj zachodni akcjonariusze finansowi: japońska Nomura International i grupa Templeton. Łącznie na WZA 22 akcjonariuszy zarejestrowało 5 025 479 akcji. Nomura zarejestrował 1,6 mln, Huta Aluminium Konin 1,5 mln, Templeton 1,1 mln, S&E, spółka zależna Impexmetalu, 0,6 mln, a Commercial Union OFE 0,1 mln. Michał Kobosko m.kobosko@pb.pl

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Michał Kobosko

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / WZA Impexmetalu: SP stracił miejsce w RN, statut zmieniony