Czytasz dzięki

Wzrosła sprzedaż detaliczna na Wyspach Brytyjskich

opublikowano: 21-03-2019, 11:11

W lutym 2019 r. sprzedaż detaliczna w Wielkiej Brytanii wzrosła o 0,4 proc. w porównaniu z poprzednim miesiącem. Jednak sprzedaż w sklepach z żywnością odnotowała największy spadek od grudnia 2016 r., wynika z danych zaprezentowanych przez Urząd Statystyk Narodowych (ONS).

Wpływ na wzrost sprzedaży detalicznej miała nadspodziewanie ciepła aura, która zachęciła konsumentów do większych wydatków w centrach ogrodniczych oraz na sprzęt i odzież sportową. Dodatkowym wsparciem był mocny wzrost sprzedaży paliw i zakupu w Internecie.

Wzrost w segmencie żywności spowolnił jednak ze względu na znaczny spadek sprzedaży supermarketów, specjalistycznych sklepów spożywczych i sklepów z alkoholem w lutym po tym, jak dobiegły końca styczniowe promocje – powiedziała Rhian Murphy, szefowa segmentu sprzedaży w ONS. 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk, BBC

Polecane