Wzrosty na otwarciu sesji w USA

(Tadeusz Stasiuk)
10-07-2006, 16:13

Dzisiaj rozpoczyna się sezon prezentacji raportów finansowych za miniony kwartał. W gronie najbardziej liczących się spółek tradycyjnie otworzy go największy producent aluminium na świecie, koncern Alcoa.

Dzisiaj rozpoczyna się sezon prezentacji raportów finansowych za miniony kwartał. W gronie najbardziej liczących się spółek tradycyjnie otworzy go największy producent aluminium na świecie, koncern Alcoa. Można mieć nadzieję, że po blisko dwóch tygodniach spekulacji związanych z posiedzeniem Fed i danymi makro, inwestorzy znowu zainteresują się doniesieniami z samych spółek i będą grali pod „wyniki”. Pretekstem do podbijania wycen mogą być też kolejne doniesienia o fuzjach i przejęciach.

W pierwszej fazie handlu rośnie wycena wspomnianej wcześniej Alcoa. Analitycy Thomson First Call prognozują, że spółka w przeliczeniu na akcje zarobiła około 85 centów, zaś przychody ze sprzedaży sięgnęły ponad 8 mld USD.

Sukces kontynuacji filmu „Piraci z Karaibów” wspomaga notowania koncernu medialnego Walt Disney. Firma szacuje, że weekendowe wpływy z prezentacji premierowego dzieła sięgnęły ponad 132 mln USD.

Uwagę graczy przykuwa handel walorami Kraft Food. Wicelider światowego rynku produkcji żywności zamierza za ponad 1,07 mld USD nabyć należące do United Biscuits aktywa w Portugalii i Hiszpanii. Na razie kurs nie może znaleźć dominującego trendu i waha się.

Pod kreską toczą się kwotowania KB Home. Po piątkowej sesji budowlana spółka poinformowała, że oczekuje negatywnych tendencji w sektorze nieruchomości mieszkaniowych (domów) również w 2007 r.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Tadeusz Stasiuk)

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Wzrosty na otwarciu sesji w USA