Wzrosty na rynkach akcji w Azji

opublikowano: 19-05-2020, 08:21

Indeksy azjatyckich rynków akcji rosną we wtorek dzięki mocnym zwyżkom na Wall Street. Optymizm rośnie dzięki otwieraniu gospodarek, a także doniesieniom o szansie na stworzenie szczepionki na koronawirusa.

W poniedziałek S&P500 zanotował największy procentowy wzrost od sześciu tygodni, idąc w górę o 3,15 proc. DJIA zyskał prawie 4 proc., a Nasdaq ponad 2 proc. Nastroje poprawiły doniesienia o udanych testach szczepionki spółki Moderna. Poszły w górę rentowności obligacji USA, co pokazuje wzrost apetytu inwestorów na aktywa o wyższym ryzyku.

W Tokio Nikkei rośnie o 1,8 proc., a Topix zyskuje 1,9 proc. Główny indeks giełdy w Szanghaju idzie w górę o 0,6 proc. W Hongkongu Hang Seng rośnie o 1,7 proc. W Seulu Kospi zyskuje 2,2 proc. Regionalny indeks MSCI rynków akcji Azji Pacyfiku, z wyłączeniem japońskiego, rośnie o 1,8 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane