Wzrosty na Wall Street

opublikowano: 05-02-2021, 17:08

Na amerykańskich rynkach akcji przeważa popyt. S&P500 zmierza do zakończenia wzrostem piątej sesji z rzędu.

W styczniu liczba stworzonych przez amerykańską gospodarkę miejsc pracy okazała się o połowę niższa niż oczekiwano, a w grudniu ubyło ich dużo więcej niż wcześniej szacowano. To argument dla administracji Joe Bidena do jak najszybszego uruchomienia zapowiedzianej stymulacji wartości 1,9 mld USD. Jeszcze w piątek Izba Reprezentantów ma przegłosować rozwiązania, których przyjęcie pozwoli na rozpoczęcie działań wspierających gospodarkę w najbliższych tygodniach.

fot. ARC
fot. ARC

Po ok. 90 minutach handlu Dow Jones i S&P500 rosły o prawie 0,5 proc., a Nasdaq idzie w górę o 0,3 proc. Popyt przeważa w 10 z 11 głównych segmentach rynku. Największym cieszą się akcje spółek użyteczności publicznej (1,0 proc.), materiałowych (1,4 proc) i energii (1,6 proc.). Najsłabsze są segmenty nieruchomości (0,3 proc.) i IT (-0,2 proc.).

Indeks dolara spada, rosną rentowności obligacji USA z tzw. długiego końca krzywej rentowności. Kurs złota rośnie o 0,7 proc. do 1803,80 USD. Ropa WTI drożeje o 1,6 proc. do 57,13 USD.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane