Wzrosty na Wall Street

opublikowano: 12-04-2018, 22:28
aktualizacja: 12-04-2018, 22:32

Dow Jones zyskał 1,2 proc., S&P500 wzrósł o 0,8 proc. Nasdaq kończył sesję zwyżką o 1,1 proc.

Prezydent Donald Trump rządzi nastrojami na amerykańskich rynach akcji. W środę wywołał przecenę buńczucznym wzywaniem Rosji, aby szykowała się na zbliżający się rakietowy atak w Syrii. W czwartek poprawił nastroje inwestorów komunikatem, że ten atak może nie nastąpić tak szybko jak sugerował dzień wcześniej. Oprócz sygnałów z Białego Domu inwestorzy śledzą także wyniki kwartalne spółek. W czwartek rozpoczął się sezon publikacji raportów, a jest ważny, bo po raz pierwszy spółki korzystają z niższej stawki podatku dochodowego od firm. Analitycy prognozują nawet 18 proc. wzrost zysków. Raporty m.in.  BlackRock i Delta Air Lines podtrzymały w czwartek optymizm. Piątej będzie ciekawy, bo opublikują wyniki m.in.  JPMorgan Chase, Citigroup i Wells Fargo. Wciąż widać było także, że inwestorzy kierują się środowym „jastrzębim” sygnałem po publikacji „minutes” i stawiają na bardziej agresywną politykę Fed w tym roku.   

Zobacz więcej

NYSE, Wall Street

ARC

Na zamknięciu rosła wartość wskaźników 6 z 11 głównych segmentów S&P500. Najmocniej drożały akcje spółek finansowych (1,8 proc.), przemysłowych (1,45 proc.) i IT (1,3 proc.). Najmocniej taniały akcje spółek nieruchomości (-1,15 proc.) i użyteczności publicznej (-1,3 proc.). Na zamknięciu drożało 70 proc. spółek z S&P500. Z 30 blue chipów ze średniej Dow Jones zdrożały 24. Najmocniej rosły kursy Intela (3,2 proc.), Boeinga (3,1 proc.) i DowDuPont (2,7 proc.). Najmocniej taniały Walmart (-0,6 proc.),
 Procter & Gamble (-0,6 proc.) i McDonald's (-1,0 proc.).

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Świat / Wzrosty na Wall Street