Wzrosty w USA pomogą GPW

Konrad Sobiecki
opublikowano: 01-04-2009, 08:21

Na trzymiesięcznych wykresach indeksów WIG i WIG20 widać, że na rynku cały czas panuje strach, a nasi inwestorzy nie do  końca wierzą w trwałość ostatniej zwyżki na GPW. Obawy budzą wyniki finansowe naszych spółek za pierwszy kwartał.

Wsparciem dla dzisiejszych byków może okazać się wczorajsze zamknięcie notowań za Oceanem. Ponownie drożał sektor spółek finansowych. Kupujących nie odstraszyły tym razem publikowane dane z gospodarki. Ostatecznie indeksy DJ, S&P500 oraz technologiczny Nasdaq zyskały ok. 1,3 proc.

Rynek azjatycki zachowuje się niejednolicie. Nikkei zakończył swój marsz z 2 proc. wzrostem. Odmiennie zachowuje się Hang Seng, który tracił o godzinie 8.00 czasu polskiego ok. 1 proc.

Na środowej sesji nastąpi wysyp danych makroekonomicznych. Co prawda nasi inwestorzy przywykli już do mocno różniących się od prognoz wieści z gospodarek, jednak wpływ na dzisiejszy przebieg notowań będzie miało kilka odczytów. Do najważniejszych z nich należeć będzie comiesięczny raport Challengera dotyczący zapowiedzi na rynku pracy w USA - publikacja nastąpi o godzinie 13:30.

Natomiast na pół godziny przed ostatnim fixingiem inwestorzy dowiedzą się o aktywności w amerykańskim sektorze wytwórczym, co pokaże indeks ISM dla przemysłu. Prognoza za ostatni miesiąc mówi o 35,5 pkt. Również o godz. 16 światło dzienne ujrzą dane z rynku nieruchomości, w tym indeks podpisanych umów kupna domów oraz wydatki na inwestycje budowlane. Być może te ostatnie dane ponownie zaskoczą pozytywnie nasz rynek.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Konrad Sobiecki

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Wzrosty w USA pomogą GPW