Czytasz dzięki

x-kom intensyfikuje działania B2B

  • Materiał partnera
opublikowano: 23-03-2020, 08:10

Sklep x-kom intensywnie rozwija swój dział B2B. Współpraca z firmami obejmuje m.in. zdalne doradztwo, szybką realizację zamówień, wygodne finansowanie zakupów oraz pomoc we wdrażaniu nowych rozwiązań.

Frontem do Klienta

Obsługa klienta biznesowego to wymagająca forma działalności, funkcjonująca równocześnie na kilku płaszczyznach. Kluczowym punktem jest poznanie potrzeb klienta, głównie profilu działalności firmy, bo od tego zależą dalsze kroki, przede wszystkim dopasowanie zaplecza sprzętowego. Naturalnie każdy może zgłosić własne propozycje, lecz jeśli zaistnieje potrzeba, opiekunowie B2B z x-kom zaproponują alternatywne rozwiązania.

Paweł Iżyński, dyrektor sektora B2B w x-kom, tak mówi o prowadzonym projekcie:

x-komowy dział B2B jest grupą zapaleńców, którzy postawili sobie za cel ułatwianie życia naszym partnerom biznesowym. Korzystamy ze sprawdzonych rozwiązań, lecz nie poprzestajemy na tym i stale tworzymy nowe, co przekłada się na wysoką elastyczność kooperacji z przedsiębiorstwami. Na to należy nałożyć kwestię stabilnych i mocnych fundamentów, które daje nam rozwinięty retail firmy x-kom i jej pozycja na rynku.

Duży nacisk położono na zdalne zamawianie sprzętu. Przygotowano formularz zgłoszeniowy online, natomiast obsługa odbywa się drogą mailową lub telefonicznie. Zamawiający może ponadto w każdej chwili liczyć na pomoc dedykowanego opiekuna B2B, co usprawnia i zacieśnia relacje B2B między partnerami. Do zadań opiekuna należy:

oferować optymalne rozwiązania kosztowe;

zapewnić identyczną jakość produktów, usług i logistyki we wszystkich filiach krajowych i zagranicznych;

w dużych firmach zaplanować szczegółowo wdrożenie, które pozwoli szybko i efektywnie rozpocząć działania, zarówno w filiach krajowych, jak i zagranicznych.

Ekspresowa wysyłka. Pakiet korzyści

Pion B2B w x-komie kładzie szczególny nacisk na ekspresową realizację zamówień. Po potwierdzeniu trafia ono do realizacji, by dotrzeć pod wskazany adres już następnego dnia roboczego.

Aby dostarczyć najlepiej dostosowane wsparcie i usługi, wdrożyliśmy elastyczną strukturę, która przystosowuje się do potrzeb każdego klienta. Indywidualny opiekun do obsługi konta, zespół wspomagający e-handel, konsultant Biura Obsługi Klienta — każdy otrzymuje zespół ludzi zaangażowanych w dostarczanie usług najwyższej jakości, przy możliwie najniższych kosztach." – dodaje Iżyński.

Elastyczne podejście do partnerów B2B przejawia się także:

  • w możliwości przedłużenia gwarancji producenta;
  • w ofercie ubezpieczenia produktów zakupionych w x-kom;
  • płatnościach przelewem, kartą lub gotówką (tylko w salonach);
  • pomocy w uzyskaniu leasingu na sprzęt z oferty sklepu.

Szczegóły współpracy B2B z firmą x-kom znajdują się w zakładce x-kom dla firm.

x-kom to jeden z najczęściej wybieranych sklepów online ze sprzętem komputerowym w Polsce. Obecnie marka prowadzi także 27 salonów stacjonarnych – nowoczesnych showroomów w największych miastach w Polsce. Firma angażuje się również w sport. x-kom jest głównym sponsorem esportowej drużyny x-kom AGO oraz piłkarskiego zespołu Raków Częstochowa, który gra w polskiej Ekstraklasie.

Szczegóły współpracy B2B z firmą x-kom znajdują się w zakładce x-kom dla firm.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MATERIAŁ PARTNERA

Polecane