Xelion: Trzy wiedźmy nie przestraszyły

Łukasz Bugaj
opublikowano: 19-06-2009, 17:38

Dzień rozliczania instrumentów pochodnych jest na giełdzie wielką niewiadomą. Oczekuje się nagłych i nieprzewidywalnych zmian, ale w praktyce często do tragedii wcale nie dochodzi. Dzisiaj nie było inaczej. Spektakularnych zwrotów nie było, ale ewidentnie można było zaobserwować przyspieszenie wcześniej panującej na rynku tendencji.

Otóż notowania rozpoczęły się niewielkim spadkiem, ale byki powoli budowały fundament pod wzrosty. Pomagał szczyt w Brukseli, którego uczestnicy w swych ocenach byli bardziej optymistyczni niż wcześniej grupa G8. Impulsów od danych makro nie można się doszukiwać, gdyż ważnych publikacji po prostu nie było. Warto jednak przyjrzeć się polskiej produkcji przemysłowej w maju, która spadła mniej niż tego oczekiwano. Jednak wciąż się ona kurczy i to nawet po odsezonowieniu (-0,9 proc. w stosunku do kwietnia).

Niemrawy trend wzrostowy po koniec notowań wyraźnie przybrał na sile, dzięki czemu sesja zakończyła się wzrostem o prawie 2 proc. Bufor od ważnej granicy 1900 punktów się więc zwiększa, a przyszły tydzień przybliża zarządzających do końca miesiąca, kwartału i półrocza. Oznacza to mniej więcej tyle, że presja na utrzymanie dotychczasowych wzrostów będzie ogromna. W takiej atmosferze trudno o większą korektę.

Na rynku walutowym złotówka zdołała się umocnić. Pomagały wzrosty na światowych rynkach akcji. Złotówka bardzo dobrze zniosła dotychczasową korektę, ale wybiła się z kanału trendu spadkowego. Wygląda więc na to, że trend boczny jest bazowym scenariuszem w najbliższym czasie.
          
 
Łukasz Bugaj
Analityk Xelion. Doradcy Finansowi


 

Zdrowy Biznes
Bądź na bieżąco z informacjami dotyczącymi wpływu pandemii koronawirusa na biznes oraz programów pomocowych
ZAPISZ MNIE
×
Zdrowy Biznes
autor: Katarzyna Latek
Wysyłany nieregularnie
Katarzyna Latek
Bądź na bieżąco z informacjami dotyczącymi wpływu pandemii koronawirusa na biznes oraz programów pomocowych
ZAPISZ MNIE
Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Nasz telefon kontaktowy to: +48 22 333 99 99. Nasz adres e-mail to: rodo@bonnier.pl. W naszej spółce mamy powołanego Inspektora Ochrony Danych, adres korespondencyjny: ul. Ludwika Narbutta 22 lok. 23, 02-541 Warszawa, e-mail: iod@bonnier.pl. Będziemy przetwarzać Pani/a dane osobowe by wysyłać do Pani/a nasze newslettery. Podstawą prawną przetwarzania będzie wyrażona przez Panią/Pana zgoda oraz nasz „prawnie uzasadniony interes”, który mamy w tym by przedstawiać Pani/u, jako naszemu klientowi, inne nasze oferty. Jeśli to będzie konieczne byśmy mogli wykonywać nasze usługi, Pani/a dane osobowe będą mogły być przekazywane następującym grupom osób: 1) naszym pracownikom lub współpracownikom na podstawie odrębnego upoważnienia, 2) podmiotom, którym zlecimy wykonywanie czynności przetwarzania danych, 3) innym odbiorcom np. kurierom, spółkom z naszej grupy kapitałowej, urzędom skarbowym. Pani/a dane osobowe będą przetwarzane do czasu wycofania wyrażonej zgody. Ma Pani/Pan prawo do: 1) żądania dostępu do treści danych osobowych, 2) ich sprostowania, 3) usunięcia, 4) ograniczenia przetwarzania, 5) przenoszenia danych, 6) wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz 7) cofnięcia zgody (w przypadku jej wcześniejszego wyrażenia) w dowolnym momencie, a także 8) wniesienia skargi do organu nadzorczego (Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych). Podanie danych osobowych warunkuje zapisanie się na newsletter. Jest dobrowolne, ale ich niepodanie wykluczy możliwość świadczenia usługi. Pani/Pana dane osobowe mogą być przetwarzane w sposób zautomatyzowany, w tym również w formie profilowania. Zautomatyzowane podejmowanie decyzji będzie się odbywało przy wykorzystaniu adekwatnych, statystycznych procedur. Celem takiego przetwarzania będzie wyłącznie optymalizacja kierowanej do Pani/Pana oferty naszych produktów lub usług.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Łukasz Bugaj

Polecane