XTB: EUR/USD wyrównał historyczny rekord

opublikowano: 25-04-2007, 16:47

W środę po godzinie 16-tej, kurs euro w  relacji do amerykańskiego dolara, wzrósł do poziomu 1,3664 i tym samym wyrównał wcześniejszy rekord wszech czasów, ustanowiony w grudniu 2004 roku.

Wzrost notowań EUR/USD sprowokowały, słabsze od prognoz, dane z amerykańskiego rynku nieruchomości. W marcu sprzedaż nowych domów w USA wzrosła o 2,6 proc. w relacji miesiąc do miesiąca, wobec oczekiwanego wzrostu o 4,4 proc. W relacji rocznej sprzedaż spadła natomiast o 23,5 proc. i był to 15-ty kolejny miesiąc ujemnej dynamiki sprzedaży.

Dane te przyćmiły, opublikowane wcześniej, dane o zamówieniach na dobra trwałego użytku, które były korzystne dla dolara. Zamówienia wzrosły bowiem w USA o 3,4 proc., wobec oczekiwanego wzrostu o 2,4 proc.

Dziś zostanie jeszcze opublikowany raport Fed o stanie amerykańskiej gospodarki zwany Beżową Księgą. To prawdopodobnie ta publikacja zdecyduje, czy eurodolar pokona, czy też odbije się od maksimów z grudnia 2004 roku.

O godzinie 16:35 kurs EUR/USD testował poziom 1,3656 dolara. Sytuacja techniczna na wykresie tej pary każe oczekiwać dalszych wzrostów w średnim terminie, bez jasno określonego poziomu docelowego dla tych wzrostów.

Marcin R. Kiepas
marcin.kiepas@xtb.pl
X-Trade Brokers DM S.A.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / XTB: EUR/USD wyrównał historyczny rekord