XTB: GPW rozpocznie dzień od spadków

Marcin Kiepas
opublikowano: 08-07-2009, 08:41

Środowa sesja na warszawskiej giełdzie powinna rozpocząć się od spadków. To naturalna konsekwencja wczorajszej przeceny na Wall Street, która nie tylko sprowadziła indeks S&P500 o 1,97 proc. do  881,03 pkt., ale przede wszystkim zaowocowała utworzeniem na wykresie dziennym, zapowiadającej dalsze spadki, formacji głowy z ramionami (minimalny zakres spadków to 845 pkt.).

W to wkomponowuje się dzisiejsza wyprzedaż na tokijskiej giełdzie, efektem której jest najniższa od sześciu tygodniu wartość indeksu Nikkei. Nastroje psuje też wtorkowa sesja na GPW.

Rano rynkowi ciążyć mogą również akcje PKO BP. O ile wczorajsza decyzja Rady Nadzorczej tego banku o odwołaniu Prezesa Jerzego Pruskiego, miałaby neutralny wymiar, to już fakt nie uzgodnienia tej decyzji z Skarbem Państwa (większościowy akcjonariusz), co prawdopodobnie doprowadzi do szybkiego odwołania samej Rady Nadzorczej, już nie. To zwiększa zamieszanie wokół PKO BP. Inwestorzy natomiast nie lubią niepewności. Zwłaszcza wtedy gdy nastroje na giełdzie nie są najlepsze.

O ile pierwsze godziny notowań powinny upływać pod znakiem spadków na GPW, to po południu jest szansa na poprawę nastrojów. I to z kilku powodów. Po pierwsze, niższe poziomy mogą być wykorzystane do gry pod odbicie na Wall Street. Po drugie, wydarzeniem środy jest publikacja raportu kwartalnego przez amerykański koncern Alcoa (po sesji na Wall Street), co umownie rozpocznie sezon publikacji wyników w USA. Inwestorzy mogą powstrzymywać się przed wyprzedażą akcji zanim ich nie poznają. I po trzecie, w południe zostaną opublikowane majowe dane o produkcji przemysłowej w Niemczech. Rynek prognozuje, że wzrosła ona o 0,5 proc. w relacji miesięcznej. Opublikowane wczoraj dane o zamówieniach w niemieckim przemyśle sugerują jednak, że dzisiejsze dane będą lepsze od prognoz.

Marcin Kiepas
Autor jest analitykiem X-Trade Brokers DM

Opowieści z arkusza zleceń
Newsletter autorski Kamila Kosińskiego
ZAPISZ MNIE
×
Opowieści z arkusza zleceń
autor: Kamil Kosiński
Wysyłany raz w miesiącu
Kamil Kosiński
Newsletter z autorskim podsumowaniem najciekawszych informacji z warszawskiej giełdy.
ZAPISZ MNIE
Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Nasz telefon kontaktowy to: +48 22 333 99 99. Nasz adres e-mail to: rodo@bonnier.pl. W naszej spółce mamy powołanego Inspektora Ochrony Danych, adres korespondencyjny: ul. Ludwika Narbutta 22 lok. 23, 02-541 Warszawa, e-mail: iod@bonnier.pl. Będziemy przetwarzać Pani/a dane osobowe by wysyłać do Pani/a nasze newslettery. Podstawą prawną przetwarzania będzie wyrażona przez Panią/Pana zgoda oraz nasz „prawnie uzasadniony interes”, który mamy w tym by przedstawiać Pani/u, jako naszemu klientowi, inne nasze oferty. Jeśli to będzie konieczne byśmy mogli wykonywać nasze usługi, Pani/a dane osobowe będą mogły być przekazywane następującym grupom osób: 1) naszym pracownikom lub współpracownikom na podstawie odrębnego upoważnienia, 2) podmiotom, którym zlecimy wykonywanie czynności przetwarzania danych, 3) innym odbiorcom np. kurierom, spółkom z naszej grupy kapitałowej, urzędom skarbowym. Pani/a dane osobowe będą przetwarzane do czasu wycofania wyrażonej zgody. Ma Pani/Pan prawo do: 1) żądania dostępu do treści danych osobowych, 2) ich sprostowania, 3) usunięcia, 4) ograniczenia przetwarzania, 5) przenoszenia danych, 6) wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz 7) cofnięcia zgody (w przypadku jej wcześniejszego wyrażenia) w dowolnym momencie, a także 8) wniesienia skargi do organu nadzorczego (Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych). Podanie danych osobowych warunkuje zapisanie się na newsletter. Jest dobrowolne, ale ich niepodanie wykluczy możliwość świadczenia usługi. Pani/Pana dane osobowe mogą być przetwarzane w sposób zautomatyzowany, w tym również w formie profilowania. Zautomatyzowane podejmowanie decyzji będzie się odbywało przy wykorzystaniu adekwatnych, statystycznych procedur. Celem takiego przetwarzania będzie wyłącznie optymalizacja kierowanej do Pani/Pana oferty naszych produktów lub usług.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marcin Kiepas

Polecane