XTB: Gra pod Fed już się zaczęła

X-Trade Brokers Dom Maklerski S.A.
opublikowano: 24-06-2009, 08:29

Choć decyzja Fed i publikacja komunikatu dopiero dziś wieczorem, rynkowa gra na parze EURUSD zaczęła się już wcześniej. Rynkowi nie przeszkadza nawet fakt, iż prawdopodobnie czerwcowe posiedzenie nie przyniesie kluczowych zmian w amerykańskiej polityce monetarnej (patrz dane i  wydarzenia).

Motywem przewodnim zmian na EURUSD był ruch na kontraktach na stopę Fed. Coraz mniej inwestorów oczekuje, że do końca roku zostanie ona podniesiona choćby do 0,5%. Notowania pary wzrastały wczoraj cały dzień z poziomu 1,3830 (obrona krótkoterminowych wsparć) do 1,4107, czyli powyżej ostatnich krótkoterminowych szczytów (1,40/1,4012), ale poniżej 1,4175 z 11 czerwca. Wybicie tego ostatniego poziomu zwiększyłoby szanse na powrót do wzrostowego scenariusza, zaś pokonanie 1,4336 (szczyt z 3 czerwca, od którego zaczęła się korekta) otwierałoby drogę do 1,4709 – maksimum z grudnia 2008. Nie jest jednak zagwarantowane, że para zareaguje wzrostami na sam komunikat.

Będzie to zależało od ewentualnych zmian w jego treści i panującego w tym momencie sentymentu. W nieco podobnej sytuacji jesteśmy w przypadku pary GBPUSD, gdzie od 11 czerwca para znajduje się w konsolidacji z wyraźnym wsparciem na poziomie 1,62 i nieco mniej wyraźnym oporem, nieco powyżej 1,65 (lokalne maksimum z 19 czerwca to 1,6557). Wczorajsze wzrosty na EURUSD po raz czwarty już odsunęły notowania GBPUSD od dolanej granicy przedziału, choć funt zyskał mniej niż euro. Było to m.in. efektem wypowiedzi głównego ekonomisty Banku Anglii, który uznał, iż słaba waluta pomaga brytyjskiej gospodarce w ożywieniu.

Reakcja pary na komunikat Fed będzie zapewne podobna do tej na EURUSD, choć jej siła może być różna, w zależności m.in. od aktualnej sytuacji technicznej.

Przemysław Kwiecień
X-Trade Brokers Dom Maklerski S.A.

To musisz wiedzieć dziś rano
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE
×
To musisz wiedzieć dziś rano
autor: Kamil Zatoński
Wysyłany codziennie
Kamil Zatoński
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE
Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Nasz telefon kontaktowy to: +48 22 333 99 99. Nasz adres e-mail to: rodo@bonnier.pl. W naszej spółce mamy powołanego Inspektora Ochrony Danych, adres korespondencyjny: ul. Ludwika Narbutta 22 lok. 23, 02-541 Warszawa, e-mail: iod@bonnier.pl. Będziemy przetwarzać Pani/a dane osobowe by wysyłać do Pani/a nasze newslettery. Podstawą prawną przetwarzania będzie wyrażona przez Panią/Pana zgoda oraz nasz „prawnie uzasadniony interes”, który mamy w tym by przedstawiać Pani/u, jako naszemu klientowi, inne nasze oferty. Jeśli to będzie konieczne byśmy mogli wykonywać nasze usługi, Pani/a dane osobowe będą mogły być przekazywane następującym grupom osób: 1) naszym pracownikom lub współpracownikom na podstawie odrębnego upoważnienia, 2) podmiotom, którym zlecimy wykonywanie czynności przetwarzania danych, 3) innym odbiorcom np. kurierom, spółkom z naszej grupy kapitałowej, urzędom skarbowym. Pani/a dane osobowe będą przetwarzane do czasu wycofania wyrażonej zgody. Ma Pani/Pan prawo do: 1) żądania dostępu do treści danych osobowych, 2) ich sprostowania, 3) usunięcia, 4) ograniczenia przetwarzania, 5) przenoszenia danych, 6) wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz 7) cofnięcia zgody (w przypadku jej wcześniejszego wyrażenia) w dowolnym momencie, a także 8) wniesienia skargi do organu nadzorczego (Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych). Podanie danych osobowych warunkuje zapisanie się na newsletter. Jest dobrowolne, ale ich niepodanie wykluczy możliwość świadczenia usługi. Pani/Pana dane osobowe mogą być przetwarzane w sposób zautomatyzowany, w tym również w formie profilowania. Zautomatyzowane podejmowanie decyzji będzie się odbywało przy wykorzystaniu adekwatnych, statystycznych procedur. Celem takiego przetwarzania będzie wyłącznie optymalizacja kierowanej do Pani/Pana oferty naszych produktów lub usług.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: X-Trade Brokers Dom Maklerski S.A.

Polecane