XTB obiecuje powtórzyć zyski

Od skromnej zwyżki notowań rozpoczęła się giełdowa kariera foreksowego brokera. Zyski mają być jednak wyższe, zapowiada prezes Jakub Maly (na zdjęciu z prawej). Warta niespełna 190 mln zł oferta publiczna X-Trade Brokers (część akcji sprzedał Jakub Zabłocki — z lewej) była na GPW największą od roku, nic więc dziwnego, że oczekiwania na udany debiut były rozbudzone. Na otwarciu premierowej sesji zwyżka była jednak symboliczna, dopiero później chętnych do kupowania po cenie wyższej od tej z IPO (11,5 zł) było więcej. Tych, którzy wahają się przy zakupach, Jakub Maly, prezes XTB, przekonuje, że baza do wypracowywania wyników finansowych ma powtarzalny charakter ze względu na stabilność modelu biznesowego.

Zobacz więcej

Grzegorz Kawecki

— Znam opinie, że ubiegłoroczne wyniki miałyby być efektem zysków na sławetnym umocnieniu franka, ale zyski, które wtedy faktycznie osiągnęliśmy, nie miały decydującego wpływu na osiągnięte wyniki za 2015. Stoją za tym przede wszystkim nasze fundamenty — nowoczesna technologia i zróżnicowana oferta produktów i usług, którą wciąż rozwijamy — powiedział Jakub Maly. XTB zanotowało w 2015 r. 119 mln zł zysku netto, wobec 77 mln zł w 2014 r. © Ⓟ

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński, FOT. GK

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / XTB obiecuje powtórzyć zyski